ABD askerleri Münbiç'te PKK ile nöbet tutuyor!

Mehmetçiğin Afrin'de ABD'nin kara gücü PKK'ya karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatının ardından ABD askerleri Münbiç'te PKK ile nöbet tutmaya başladı.

ABD askerleri Münbiç'te PKK ile nöbet tutuyor!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye’nin Afrin’le birlikte Münbiç’in de terörden arındırılacağı yönünde verdiği kararlılık mesajları sonrası harekete geçti.

ABD askerleri, işgal altında tuttukları Münbiç ile Fırat Kalkanı’nın birleştiği yerde hem devriye geziyor hem de PKK’lılarla birlikte sınır nöbeti tutuyor. Münbiç’in batısında yer alan ve Fırat Kalkanı bölgesine sıfır noktasında bulunan Seyyade, Aseliyye, Muhsine, El Farat, Um Meadise, Şeyh Yahya ve Cübbel Arus köylerinde sürekli devriye gezen ABD askerleri, Dandaniye ve Seyyade köylerinde ise PKK’lı teröristlerle birlikte 24 saat nöbete başladı. TSK birliklerine bir buçuk kilometre mesafede nöbet tutan ABD askerlerinin skandal görüntülerine ulaşıldı.

300 ASKER, 3 KARARGÂH

Beyaz Saray, 2016 yılı eylül ayında “PKK-PYD Münbiç’ten çekilecek” sözüne rağmen bölücü terör örgütü PKK'ya yardım etmeyi sürdürdü. PKK saflarında ölen ‘Ebu Leyla’ kod adlı terörist adına Münbiç’te bir de ‘eğitim kampı’ kuran ABD, geçen sürede bu kampta 2 binden fazla teröristi eğitti. Münbiç sınırları içerisinde 3 ayrı askeri karargâh inşa eden Pentagon’un Tışrin Barajı bölgesinde de en az 300 askeri ve bir de üssü bulunuyor.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler