ABD Yeni IŞİD Komplosuna Hazırlanıyor

ABD, yeni kanlı planlarını hayata geçirmek için IŞİD teröristlerini yeni kimlik ve pasaportlarla Irak üzerinden bölge dışına çıkartıyor.

ABD Yeni IŞİD Komplosuna Hazırlanıyor

CIA, Deyrizor’un Kesra, Biseyra, El Omar ve Suvar bölgelerini askeri bölge ilan etti. Burada sorgu istasyonu kuran CIA, 2000 IŞİD'liyi sorguladı. Bunlardan 140’ına ise pasaport verdi. IŞİD teröristler, Amerika’nın yeni gizli planları için Irak üzerinden bölge dışına çıkartılıyor.

ABD yeni IŞİD komplosuna hazırlanıyor. CIA, Deyrizor’un Kesra, Biseyra, El Ömer ve Suvar bölgelerini askeri alan ilan ederek tüm sivil giriş ve çıkışlarına kapattı. Pentagon unsurları tarafından korunan bölgelerde belirlenen özel isimlerin sorgusu gerçekleştiriliyor.

PKK’nın Haseke, El Hol ve Rukba’da IŞİD toplanma noktaları yerine burada sorgulanan militanlardan bazıları, yine CIA tarafından belirlenen gizli toplama merkezi olan Ebu Haşem’ e götürülüyor.

2000 IŞİD’Lİ SORGULANDI
CIA tarafından oluşturulan sorgu istasyonları, İsrail, Fransız ve İngiliz gizli servis mensupları tarafından da ziyaret ediliyor. Öte yandan yine bu kamplarda, belirlenen isimlere kimlik ve pasaport düzenlenerek Irak üzerinden çıkışları sağlanıyor.

Bugüne kadar 2000 IŞİD'linin sorgulandığı, bunlardan 140’ına ise CIA tarafından pasaport verildiği öğrenildi. IŞİD'li teröristler Amerika’nın yeni gizli planları için Irak üzerinden bölge dışına çıkartılıyor. Binlerce sivile IŞİD'li muamelesi yapılmasına ise ABD göz yumuyor. Teslim olanlardan bazıları yakılarak bazıları da keyfi nedenlerden dolayı öldürüldü.

Terör örgütü IŞİD'in lideri Ebu Bekir El Bağdadi’nin Amerika’nın gözetiminde hareket ettiği ortaya çıktı. Bağdadi’nin ABD zırhlısında çekilen fotoğrafları yayınlandı. Baguz’daki saldırılardan kaçan IŞİD militanları da fotoğrafı doğruladı.

45 SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ
Bölge halkından bugüne kadar 45 kişi öldürüldü. 5 tondan fazla altın ve 25 milyon doların ise ABD ve PKK’lılar tarafından teslim alındığı öğrenildi. Bu arada IŞİD'in lideri Ebu Bekir El Bağdadi, ABD zırhlısında görüntülendi.

Yeni Şafak’ın elde ettiği bilgilere göre, Bağdadi, ABD gözetiminde bulunuyor. ABD zırhlısında çekilen fotoğrafın terör örgütü lideri Bağdadi’ye ait olduğunu bölgeden kaçan IŞİD militanları da doğruladı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler