PKK İçin Sona Doğru: Türkiye ve Rusya "Tel Rıfat" İçin Hazırlanıyor

Türkiye, İdlib’in ardından Tel Rıfat bölgesinde de Rusya ile birlikte ortak devriye planlıyor. Tel Rıfat, bölgede PKK/YPG'nin elinde kalan son yer.

PKK İçin Sona Doğru: Türkiye ve Rusya "Tel Rıfat" İçin Hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en gözde ekiplerinden olan METİ’lerin (Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi) Suriye’de Fırat Kalkanı bölgesi ile terör örgütü PYD/YPG’nin elinde bulunan Tel Rıfat bölgesi sınır hattında mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) temizliği yapmasının ardından Milli Savunma Bakanlığı Rusya ile birlikte Tel Rıfat'a ortak devriye hazırlığında olduklarını açıkladı. 

PKK SONA YAKIN

Türkiye, İdlib’in ardından Tel Rıfat bölgesinde de Rusya ile ortak devriye planlıyor. Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, terör örgütü PKK’nın Fırat Kalkanı bölgesine yönelik saldırılarının ardından güvenliğin sağlanması için Rusya ile birlikte ortak devriye çalışmasının planlandığını, bu konuda görüşmelerin sürdüğünü açıklarken "İdlib’te Soçi mutabakatının uygulanmasına yönelik çalışmalarımız provokasyonlara rağmen Rusya ile koordineli olarak başarıyla devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLI MÜCADELE SÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD destekli FETÖ/PDY, PKK/KCK/YPG ve İŞİD terör örgütleri olmak üzere, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içi ve sınır ötesinde kararlılıkla mücadelesini sürdürüyor. 

Bu çerçevede, son bir ay içerisinde PKK/KCK terör örgütüne karşı yurt içinde ve Irak'ın kuzeyinde kararlılıkla ve taarruz anlayışı ile yürütülen operasyonlarda; biri gri listede olmak üzere toplam 54 terörist etkisiz hale getirilmiş, operasyonlarda 28 silah, 4 ağır silah, 35 bin 823 hafif silah mühimmatı, 650 kilogram patlayıcı madde ile 55 el bombası ele geçirilmiş, 44 adet EYP imha edildi. Teröristler tarafından kullanılan 204 adet silah mevzi, sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirildi.

 

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler