Rusya ABD'ye sert çıktı: Arkanızda kaos bırakıyorsunuz!

BM Güvenlik Konseyi'nde ABD ve Rusya temsilcileri arasında yaşanan tartışmada Rusya "Girdiğiniz yerlerden giderken arkanızda kaos bırakıyorsunuz" dedi

Rusya ABD'ye sert çıktı: Arkanızda kaos bırakıyorsunuz!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Suriye'nin Duma kentinde yaşandıüğı iddia edilen kimyasal saldırıyı görüşmek üzere toplandı. BM görüşmelerinde, ABD ve Rusya'nın temsilcileri arasında gerginlik yaşandı.
BM Güvenlik Konseyi oturumunda konuşan Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, Nebenzya, "ABD, İngiltere ve Fransa yönetimi, hiçbir neden olmadan ve sonuçları düşünmeden Rusya'ya yönelik cepheleşme politikasını izliyor ve diğerlerini de buna itiyor" dedi.

Rusya'ya yönelik iftira, hakaret, savaşçı söylem, şantaj, yaptırım ve güç kullanma tehditleri dahil geniş yelpazede yöntemlerin kullanıldığını söyleyen Nebenzya, "Utanmadan Rusya'yı tehdit ediyorlar. Bunu yaparken kullandıkları ton ise tüm sınırları aştı. Soğuk savaş döneminde bile selefleriniz ülkeme karşı böyle kabalığa cesaret etmezdi" ifadelerini kullandı.

"Dış sponsorların desteğini alan terörist ve aşırılık yanlıları yeniliyor" diyen Rus diplomat, "Hatırlatayım söz konusu olan donattığınız, finanse ettiğiniz ve meşru hükümeti değiştirmek için bu ülkeye attığınız terörist ve aşırılıkçılardır. Şimdi neden bu yenilginin, bu karanlık güçlere politik ve maddi sermaye yatıranlarda histeriye yol açtığı anlaşılıyor" diye ekledi.

'Girdiğiniz her yerde, dokunduğunuz her şeyde sizden sonra kaos kalıyor'

Nebenzya, "Girdiğiniz her yerde, dokunduğunuz her şeyde sizden sonra kaos kalıyor ve sizler bu kaosun bulanık sularında balık avlamaya çalışıyorsunuz ama sadece mutant balıkları yakalayabiliyorsunuz" diye kaydetti.

Tarih:
Diğer Haberler