"TGB Yalana Karşı Uyarmıştı;O Görüntüler Montaj Çıktı"

İki Türk askerinin yakılarak infaz edildiği yönünde IŞİD tarafından yayınlanan görüntüler, Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme geldi.

"TGB Yalana Karşı Uyarmıştı;O Görüntüler Montaj Çıktı"

IŞİD'in psikolojik savaş malzemesi olarak sosyal medyada yaydığı 'yakılan iki Türk askeri' görüntüleri Bakanlar Kurulu'nda da gündeme geldi. Toplantıda görüntülerin gerçek olmadığı bilgisi paylaşıldı. AKP'li Şamil Tayyar ise ilk olarak Aydınlık'ın gündeme getirdiği IŞİD yalanını hatırlatarak 'Askeri kamuflaj içindeki Konya doğumlu olanı DAEŞ mensubudur' dedi. 

İki Türk askerinin yakılarak infaz edildiği yönünde IŞİD tarafından yayınlanan görüntüler, Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme geldi. Toplantıda görüntülerin gerçek olmadığı bilgisi paylaşıldı.
Sabah'tan Zübeyde Yalçın'ın haberine göre, Bakanlar Kurulu'nun son yapılan toplantısında iki Türk askerine ait olduğu iddia edilen ve IŞİD tarafından internette yayınlanan görüntüler de tartışıldı.
Toplantıda, "Bu görüntüler ile ilgili tüm teknik inceleme yapıldı. Görüntüler gerçek değil. Montaj da dahil bir takım oynamalar ile üretilmiş" bilgisi paylaşıldı.


AKP'Lİ TAYYAR: O ASKER IŞİD'Cİ


AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, IŞİD videosunda yakıldığı iddia edilen iki askerden birinin IŞİD üyesi olduğunu, diğer askerin de Kilis'ten Suriye'ye kendisinin kaçmış olabileceğini iddia etti. Tayyar yakılma videolarının da TÜBİTAK'ın incelediğini söylemişti.


‘BİRİNİN TSK İLE İLGİSİ YOK'


Gaziantep Pusula gazetesine açıklamada bulunan Tayyar, yakıldığı iddia edilen isimlerden birisinin TSK'yla ilgisi olmadığını belirterek "Askeri kamuflaj içindeki Konya doğumlu olanı DAEŞ mensubudur. Askerle uzaktan yakında alakası yoktur" diye konuştu. İkinci isimle ilgili de ‘tartışmaların sürdüğünü' ifade eden Tayyar, "Kilis karakolu'ndan giden birisi. Bu gönül rızasıyla mı yoksa kaçırıldı mı? Bu nokta araştırılıyor. Genel kanı kendisinin gittiği yönünde. Yürütülen çalışmanın resmi olarak bitmesi lazım" dedi.

aydinlik.com.tr

Tarih:
Diğer Haberler