Türk gençliği olarak ilan ediyoruz: ABD’nin kararı yok hükmündedir! Kudüs, Filistinlilerindir ve öyle kalacaktır!

ABD Başkanı Donald Trump, an itibariyle Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımış bulunuyor. Bu, açıkça emperyalist bir girişimdir. İsrail siyonizmi, her zaman olduğu gibi Amerikan emperyalizmi tarafından desteklenmekte ve azmettirilmektedir. Hedefte sadece Filistin halkı yoktur. Hedefte, ABD ve İsrail’e karşı birleşen bütün bölge milletleri vardır.

Kudüs, Filistinlilerin öz yurdudur ve daima öyle kalacaktır. Türk gençliği olarak, bu gerçeği haykırdığı ve vatanını savunduğu için katledilen Filistin halkının her daim yanındayız. ABD ve bölgedeki yardakçısı İsrail şunu iyi bilmelidir: Kudüs’ü başkentleri yapmak için sadece Filistinlilerle değil bütün bir bölge halkıyla savaşmak zorundadırlar.

Bu savaşın galibi bellidir. Doların saltanatı için sürdürülen hiçbir savaş milletlerin kutsal vatan müdafaasına üstün gelemez. ABD emperyalizminin bölgedeki nüfuzu tarihin en düşük seviyesindedir. ABD’nin hesabı, bölgeyi İsrail’le karıştırıp gücünü yeniden kazanmaktır. Fakat Washington’da yapılan hesap mutlaka ama mutlaka Bağdat’tan, Şam’dan, Ankara’dan, Tahran’dan ve nihayet Kudüs’ten dönecektir.

Bu itibarla Türk gençliği olarak ilan ediyoruz: ABD’nin kararı yok hükmündedir! Kudüs, Filistinlilerindir ve öyle kalacaktır. Filistin’in yanında olan mazlum milletler birleşmektedir ve güçlenmektedir. Emperyalist ve siyonist cephe ise hem kendi içinde hem dışarıda çatırdamaktadır. Mazlum milletlerin direnişi er ya da geç muzaffer olacaktır!

TGB Genel Merkezi

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler