10 Kitapta Ergenekon Kumpası

ABD/FETÖ/PKK ortaklığının Ergenekon operasyonları ile neyi hedeflediğini öğrenmemiz için TGB’den kitap önerileri.

10 Kitapta Ergenekon Kumpası

ABD/FETÖ/PKK ortaklığıyla Türkiye’yi açılım sürecine sürüklemek için düzenlenen Ergenekon operasyonları Türk milletinin mücadelesiyle bozguna uğradı. Savcılık mütalaasında “Ergenekon Terör Örgütü Yoktur” dedi.
TGB olarak Ergenekon kumpası hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için Ergenekon operasyonlarını ve Silivri direnişini anlatan kitapları okumanızı öneriyoruz.


1. SUÇLAMALARA KARŞI GERÇEKLER - İLKER BAŞBUĞ
26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde savunma yapmayı reddetmişti. Çünkü Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Genelkurmay Başkanı görevi başında iken terör örgütü yönetmekle suçlanmıştı. İlker Başbuğ, Türk silahlı kuvvetlerine yöneltilen suçlamalara yanıt vererek savunmasını bu kitapta yazdı.

2. GLADYO VE ERGENEKON - DOĞU PERİNÇEK
Ergenekon operasyonlarında hedef gösterilen isimlerden biri de İşçi Partisi (Vatan Partisi) Genel Başkanı Doğu Perinçek’ti. Doğu Perinçek, 1968 Gençlik hareketinin de liderlerinden ve Fikir Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı idi. Gladyo’nun devlet içerisindeki yapılanmasını ve Ergenekon tertibi ile hedeflerini bu kitapta yazan Doğu Perinçek’in “Gladyo ve Ergenekon” kitabı ile Ergenekon operasyonları hakkındaki gerçekleri öğrenebilirsiniz.

3.KAŞİF KOZİNOĞLU'NUN MEZARA GÖTÜRMEDİĞİ SIRLAR – ERGÜN GEDEK
Ergenekon operasyonları ile Kaşif Kozinoğlu da hedef alınmıştı. MİT Asya Bölgesi Başmüşaviri Kâşif Kozinoğlu'nun Ölümünden Kısa Süre Önce Aydınlık'a Gönderdiği El Yazıları Türkiye’nin yakın tarihindeki olaylara ışık tutuyor.

4. AÇIK TANIK SİLİVRİ NÖBET ÇADIRI – FÜSUN İKİKARDEŞ
Ergenekon operasyonlarında yurtseverlerin hedef alınmasına Türk milleti sessiz kalmadı. Silivri zindanlarının önünde Nöbet Çadırı kuruldu. “Açık Tanık Silivri Nöbet Çadırı” kitabı, umutların kırıldığı yerde umut, ışığın görülmediği karanlıklarda ışık olan direnişin öyküsüdür.

5. SİLİVRİ 5. ORDU - FİKRET OTYAM
Fikret Otyam’ın yazdığı, Ortadoğu'nun ve Balkanlar'ın derken, neredeyse Avrupa'nın en kuvvetli/donanımlı ordusu olmasına ramak kalan Silivri 5. Ordu kitabını okuyarak, Türk ordusunun savaşma yeteneğinin nasıl hedef alındığını ve ordumuzun zincirlenmeye çalışıldığını görüyoruz.

 

6. ERGENEKON BOMBALARININ SIRRI – OKTAY YILDIRIM
Operasyonlarda hedef alınan Oktay Yıldırım bu kitabıyla TSK'ya karşı asimetrik savaşın şifrelerini, Sahte mahkeme kararlarının nasıl hazırlandığını yazdı.

7. BİR İHANETİN ÖYKÜSÜ – SEMİH ÇETİN
Türk Ordusuna yönelik Balyoz tertibiyle Hasdal'a kapatılan Tümamiral Semih Çetin, kendisinin ve silah arkadaşlarının direniş destanını ibretlik bir ders olarak yazdı.

Kendi ordusuna ve donanmasına komplo kuracak kadar alçalmış bir çetenin yarattığı bir ihanet sürecinden geçiyoruz. Kendi ülkemizde esir düştük."
-Tümamiral Semih Çetin'in Silivri'deki Savunmasından-18 Ağustos 2011

8. ERGENEKON SAVUNMASI - DOĞU PERİNÇEK
Ergenekon operasyonlarında hukuk, sadece kumpasların kurulmasıyla değil savunma hakkının yok edilmesiyle de çiğnenmişti. Doğu Perinçek Ergenekon davalarında savunma yaptığı için de onlarca yıl cezaya mahkum edildi.
“Vatanseverliği Mahkum Etmeye Kalkanlar Türk Milletinin Ayakları Altında Kalacaklardır”

Doğu Perinçek’in Silivri'deki Savunmasından

9. ERGENEKON'DAN BALYOZ'A ASRIN İFTİRASI - CENGİZ KÖYLÜ
Yazar, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında FETÖ'nün yetiştirdiği "ABİ"lerin suç dosyasını resmi belgelere dayanarak anlatmaktadır.

10. SİLİVRİ SÜRGÜNLERİ - OSMAN ÖZBEK

Türkiye gündeminin gerçek bir tahlili niteliğinde olan kitapta Özbek, 2. ve 3. İddianamelerin görevli medyaca halkımıza sunuluş biçimini, TSK'ya yönelik örgütlü, psikolojik harekâtın ipuçlarını, hedefteki yargıyı, Fethullah Gülen tarikatının Ergenekon soruşturmasındaki gölgelerini, değişen polisimizi, AKP'lileşen valilerimiz ile Türkiye'nin gündemindeki diğer ayrıntıları ele alıyor.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler