"Erdoğan'ı yere serer"

Genel Başkanımız Çağdaş Cengiz tivitır hesabından ...

"Erdoğan'ı yere serer"

Genel Başkanımız Çağdaş Cengiz tivitır hesabından yaptığı sekiz maddelik açıklamada Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde gelinen noktayı çözümledi, Emine Ülker Tarhan'ın aday gösterilmesinin önemine vurgu yaptı.

Yalnızca Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ile Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday olduğu seçimin Amerikancı gericilik ile bölücülük adaylarıyla halkın kafeslenmesi olduğunun altını çizen Cengiz, Emine Ülker Tarhan'ın ikinci turda Erdoğan'ı yere serecek aday olduğunu vurguladı.

İşte o açıklama:

1- Tayyip, Demirtaş ve Ekmeleddin'in adaylıklarıyla girilecek seçim, Amerikancı gericilik ve bölücülüğün adaylarıyla halkın kafeslenmesidir.

2- Bu adaylarla girilecek seçimde, Haziran-Temmuz 2013'te zirve noktasına ulaşan halk hareketinin kuvveti milyonların bir bölümü sandığa gitmeyecek.

3- Görüştüğümüz 60'a yakın milletvekili -Ekmeleddin'e imza atanlar da var- bu gerçeklere itiraz etmiyor. Bu 'aday kafesi' Tayyip'e yarıyor.

4- 10 Ağustos'a bu şekilde gitmek, seçime katılımın azlığı ve Tayyip'in ya da AKP adayının en az %55-60 bandına çıkması anlamına gelir.

5- Yeni aday, 3 adaylı kafesin parçalanması demektir, bütün statükoyu dağıtır, bütün oy dengeleri değişir. İlk turda Tayyip %50 çıkaramaz.

6- Bu noktada, statükoya teslim olmayan milletvekillerinin çıkışı çok anlamlı. Emine Ülker Tarhan, Tayyip'i engellemenin ötesinde zafer müjdesidir!

7- Yalan, baskı ve tehditle engellenmeye çalışılsa da 20 cesur milletvekilinin Emine Ülker Tarhan için imza atacağına inanıyoruz.

8- Tarhan 1. turda Tayyip'i durduracak, 2. turda yere serecek adaydır. Halk desteği ve statükoya teslim olanların korkusu zafere kanıttır.

tgb.gen.tr


Tarih:
Diğer Haberler