Hacettepe Üniversitesi’nde "Siperin Gözünden Vatan Savaşı" Etkinliği

Hacettepe Üniversitesi Ütopya Topluluğu, Terörle Mücadele Uzmanı Emekli Astsubay Oktay Yıldırım ile ''Siperin Gözünden Vatan Savaşı” etkinliği yaptı.

Hacettepe Üniversitesi’nde "Siperin Gözünden Vatan Savaşı" Etkinliği

Hacettepe Üniversitesi Ütopya Topluluğu “ Siperin Gözünden Vatan Savaşı” etkinliği düzenledi. Terörle Mücadele Uzmanı Emekli Astsubay Oktay Yıldırım’ın konuşmacı olduğu etkinliğe, Hacettepeli öğrencilerin ilgisi oldukça büyüktü.
Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve terörle mücadelede gösterilen başarıyı değerlendiren Yıldırım, siperde olmak ve vatan savaşı kavramlarını anlattı. Siperde bulunduğu zaman içinde yaşadıklarını da öğrencilerle paylaşan Yıldırım, “Siperin gözü kısık olur, düşmanı iyi görmek için. Siperin gözü hesap gününü kaçırmaz. Türk tarihi böyledir. Siperin gözünün büyük dertleri var bugün. Vatan Savaşı; temel olarak; aynı vatanda yaşayan insan topluluğunun ortak çıkarlarını ortak yaşam zorunluluklarını, hukukunu egemenliğini her türlü düşmana karşı, insanlık vicdanının izin verdiği her türlü savunmasıdır. Vatan Savaşında tarafsız olmak diye bir şey yoktur. PKK ve FETÖ'ye karşı vatanımızı savunacağız. Kişisel ilişkiler, birbirimizi sevmememiz veya aramızdaki anlaşmazlıklar vatan savaşında bir kenara bırakılır” diyerek halkın birlik olmasının önemini vurguladı.
Etkinliğin sonunda Yıldırım, Hacettepeli öğrencilerin sorularını yanıtladı ve Ütopya Topluluğu’na böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür etti.

 

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler