TGB Adana 29 Ekim'e hazır!

TGB Adana, Genel Sekreter Yardımcımız Bilal Gürbüz'ün katılımıyla yaptığı genel üye toplantısıyla 29 Ekim çalışmalarını planladı.

TGB Adana 29 Ekim'e hazır!

Türkiye Gençlik Birliği Adana İl Örgütü, Cumartesi günü TGB Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Gürbüz’ün katılımıyla gerçekleşen genel üye toplantısıyla 29 Ekim İstiklal Yürüyüşü çalışmalarına başladı.

   Güncel siyasi gündem tartışmaları ile başlayan toplantıda ABD ve İsrail destekli sözde Kürdistan devletini kurma projesine karşı mücadele kararlılığı vardı. Irak’ın kuzeyinde kurulmak istenen sözde Kürdistan devletinin bağımsız bir devlet değil Amerika’nın kuklası konumunda olacağı, ülkemizin ve komşu ülkelerin toprak bütünlüğüne yönelik tehdit olduğu belirtilerek bu tehditin komşu ülkeleriyle işbirliği sayesinde bertaraf edileceği belirtildi.

  Milli Eğitimin Atatürksüz müfredatına karşı da sonuna kadar mücadele edeceğiz diyen TGB Adana üyeleri, Adana ilinde de Atatürksüz müfredata karşı bir kamuoyu oluşturmaya başladıklarını belirtti.

   İl yönetim kurulunda bazı örgütsel düzenlemelerin yapıldığı toplantı, Samsun’dan başlayıp toplamda 4 gün sürecek  ve 29 Ekim günü Ankara’da sona erecek olan “İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜ” planlamalarıyla devam etti. Çetin bir sürecin içinde olan ülkemiz için bu 29 Ekimin daha da anlam kazandığı, savaş koşullarında böyle bir yürüyüşün tüm halkımıza umut dosta güven, düşmana ise korku vereceği belirtildi ve Adana’dan onlarca gencin 29 Ekimde Ankara’da olacağı vurgulandı. Toplantı 29 Ekim İstiklal Yürüyüşü için üniversitelerde ve şehir merkezinde yapılacak olan çalışmaların gün gün planlanması ile son buldu.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler