TGB Beyazıt'tan Emniyet ziyareti!

TGB İstanbul Üniversitesi Beyazıt Birimi'nden Beyazıt Karakolu'na ziyaret.

TGB Beyazıt'tan Emniyet ziyareti!

IŞİD tarafından Kasım ayında yayınlanan içerisinde İstanbul Üniversitesinin de bulunduğu görsel üzerine güvenlik güçleri tarafından okuldaki güvenlik önlemlerinin arttırıldığına dair bir açıklama yapılmıştı.

Bu görsel ve bu açıklama üzerine Türkiye Gençlik Birliği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Birimi, İstanbul İl Başkanı Okan Özkan'ın da bulunduğu bir heyetle Beyazıt Karakolu'na ziyaret gerçekleştirildi.

Bu görsel üniversite gençliği üzerine korku salmayı ve gençliği yıldırmayı hedeflemiştir. Yaratılmaya çalışılan bu korku ikliminde içinde bulunduğumuz vatan savaşında üniversite gençliği olarak Mehmetçiğimiz ve polisimizle aynı mevzideyiz.

Emniyet Amiri:
"Araştırma ve güvenlik ekibimiz bu olayın üstünde duruyor. Biz ilçe olarak okulda fazlasıyla duyarlıyız. A'dan z'ye arama gerçekleştirdik kimlik kontrolü yaptık.
Öğrencinin yanımızda olması bizi mutlu ediyor. Gençliğin duyarlı olması bize umut oluyor bunu da sizlerde görüyoruz. Üniversitemizin gençliği ülkemizin geleceğidir.
Bizler sizlerin kardeşiyiz, toplum içinden geliyoruz. Ülkenin ve sizin güvenliğiniz için buradayız. " ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Okan Özkan, topyekün terörün üzerine yürüyoruz vurgusu yaparak "Burayı hedef göstererek öğrenciyi korkutmayı hedefliyorlar.
Üniversitemiz eskiden terör yuvası diyebileceğimiz durumdaydı şu an çok farklı.
FETÖ'nün emniyetten çıkarılması, Atatürkçü emniyet güçlerinin oluşması polise olan güveni arttırdı.
Şu an özel güvenlikle ve sizlerle sürekli dirsek temasında olmamız lazım. Türkiye 4 tarafı düşmanlarla çevriliyken gerek ABD si gerek avrupası bunlar yaşanacak ama bizim dik durmamız lazım ." İfadelerini kullandı.

 

Tarih:
Diğer Haberler