TGB Edirne Atatürk'ün Açtığı Yolda!

Edirne İl Örgütümüz, Atatürk'ün verdiği mücadelenin bugün için önemini daha iyi kavramak adına Atatürk ve Teşkilatçılık eğitimi düzenledi.

TGB Edirne Atatürk'ün Açtığı Yolda!

HER DAİM TEŞKİLATLI

Atatürk’ün Harbiye yıllarında başlayan ve Vatan ve Hürriyet, İttihat ve Terakki, Ayyıldız Cemiyeti, Müdafa-i Hukuk ve Cumhuriyet Halk Fırkası’yla devam eden teşkilatlı hayatı anlatıldı. Atatürk’ün hayatının teşkilat hayatı olduğu sonucu çıkarıldı. Atatürk’ün “Çöl sanılan bu âlemde saklı ve kuvvetli hayat vardır. O, millettir, Türk milletidir. Eksik olan şey teşkilattır. O teşkilat organize edilebilirse, vatan da, millet de kurtulur.” sözünün altı çizildi.

MİLLETİNE SONSUZ GÜVEN

Atatürk’ün, etrafına karamsarlık yayan kimselerin aksine her zaman umutlu olduğu, bir çıkış yolu aradığı ve bulduğu, bunun da Türk milletine sonsuz güvenmekten kaynaklandığı ve Türk milletinin yeri ve zamanı geldiğinde tarih sahnesine çıkmaktan geri kalmayacağı vurgulandı.

ATATÜRK GİBİ

Eğitimin son bölümünde ise, bugün, tam bağımsız Türkiye’yi kuracak teşkilatın TGB olduğu konusunda görüş birliğine varıldı ve TGB’yi büyütme kararı alındı. Bu kararın denklemi ise şu:

“ATATÜRK GİBİ TEŞKİLATLI!

ATATÜRK GİBİ TEŞKİLATÇI!”

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler