TGB Geleneksel Yaz Kampı sona erdi

11-17 Ağustos tarihleri arasında İzmir Dikili'de düzenlediğimiz Geleneksel Yaz Kampımız sona erdi.

TGB Geleneksel Yaz Kampı sona erdi

Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşayan gençleri İzmir'de bir araya getiren Geleneksel Yaz Kampımız sona erdi. Yüzlerce genç, 5 gün süren kampta hem eğlendi hem üretti hem de kendi yeteneklerini ortaya çıkardı.

HER GÜN PLANLIYDI

Köy Enstitüleri’nin aydınlanmacı, öğretici ve tartışmacı tarzını yaşatan TGB'liler düzen ve disiplini kamp boyunca titizlikle uyguladı. Ortak bir yaşamı paylaşan gençler, çadırların kurulmasından, yemeklerin pişirilmesine, alanın temizliğine kadar tüm işleri hep birlikte yaptı. Spor yarışmalarından alışverişe, güvenliğe, beslenmeye ve temizliğe kadar her işin bir sorumlusu ve çalışma gurubu vardı. Sabah sporu ile güne başlandı. Gün boyunca sırasıyla eğitimler ve atölyeler düzenlendi. 5 gün süren kamp boyunca ekip ruhunu ve tartışma yeteneğini geliştiren grup çalışmaları ve tatlı rekabeti öğreten turnuvalar düzenlendi.

ATÖLYELERDE ÖĞRENİLENLER GÖSTERİYE DÖMÜŞTÜ

Atölye sistemi ile kurgulanan kampta, fotoğrafçılık, tiyatro , müzik, diksiyon, gazetecilik, halk oyunları ve Jeet Kune Do eğitimi alan yüzlerce genç, kampın son akşamında hazırladıkları gösterileri sergiledi. Müzik atölyesi eşliğinde şarkılar söylendi ve atölye gösterimlerinin ardından yaz kampı tamamlandı.

ATATÜRKÇÜ GENÇLER BU KAMPA KATILMALI

Geleneksel Yaz Kampımız, TGB üyesi olmayan gençleri de ağırladı. kampta TGB'ye üye olan Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Doğukan Sarıtaş, "Kampa gelmeden önce çekinceler taşıyordum. TGB'nin siyasi duruşunu, Atatürkçü gençlerin oluşturduğu bir birliktelik olduğunu biliyordum ancak yine de çekinmiştim. Kampa katıldıktan sonra bu çekincelerin tamamen yersiz olduğunu anladım. Yüzlerce genç vardı kampta. Ancak sıkıntısız, birbirini kırmadan,ses dahi yükseltmeden dolu dolu geçen bir kamp oldu. Paylaşmanın,gerçek samimiyetin, gerçek eğlencenin gözle görüldüğü bir kamptı benim için. Vatansever, Atatürkçü gençlerin bir kere de olsa bu kampa katılıp burayı görmesi gerekiyor. Ben gelmeden çekince taşıdığım için pişmanım keşke daha önce gelseymişim" diyerek duygularını açıkladı.

Sen de Atatürkçü gençliğin örgütlü gücü TGB'ye katıl, vatanseverliğin bayrağını Türkiye'nin bütün üniversitelerinde yükseltelim.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler