TGB İstanbul yeni başkanını seçti

İstanbul İl Örgütümüz, düzenlediği il kongresi ile yeni dönemde üniversitelerde vatan mücadelesini yürütececek olan yönetimini belirledi.

TGB İstanbul yeni başkanını seçti

TGB İstanbul İl Başkan Vekili Barış Demiralay, kullanılan oyların tamamını alarak yeni il başkanı oldu.

TGB İstanbul Kongresi, 8 Nisan Pazar günü Radisson Blu Hotel Şişli’de toplandı. Yüzlerce gencin katıldığı kongrede TGB İstanbul’un yeni il başkanı ve yönetim kurulu belirlendi.

Bir aydır TGB İstanbul’un İl Başkan Vekilliğini yürüten Barış Demiralay, kullanılan oyların tamamını alarak TGB İstanbul’un yeni İl Başkanı oldu.

“Her şey vatan için, her adım hürriyete” sloganıyla toplanan kongreye, Tiyatro Sanatçısı Gülsen Tuncer, Yönetmen Engin Ayça, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arslan Kılıç, Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Sekreter Yardımcısı Tüzün Tüfekçi, Vatan Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Sami Ekşiyurt, 68'liler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Merdan Aslan, Yazar Mustafa Solak, ADD Bağcılar Şube Başkanı Tuncer Özgündüz, Cumhuriyet Kadınları Derneği Şişli Şube Başkanı Müge Köksalan, Eğitim-iş 4 No’lu Şube Başkanı Zekeriya Çakmak katıldı.

SALONLARA SIĞMAYAN MAZLUMLARIN MÜCADELESİ EMPERYALİSTLERE GERİ ADIM ATTIRIYOR

Kongrede konuşma yapan Genel Başkanımız Cem Dikmen, “Bu kongreyi çok önemli gelişmeler mevcutken yapıyoruz. Bölgemize dair son haftalarda ABD Başkanı'nın yaptığı açıklamalar var. ABD Suriye'den çıkıyor. Bunu yaptıran, bu salonlara sığmayan mazlum milletlerin on yıllardır verdiği mücadeledir. ABD'nin on yıllardır mazlum milletlerin kanını akıttığı bu coğrafyada mazlum milletler birleşen yumruğunu onların kafasına indirerek onları bu coğrafyadan süpürmek zorunda” ifadelerini kullandı.

Kongre, il yönetim kurulu adaylıklarının alınması ve konuşmalarla devam etti.

ATATÜRK’E DOKUNANIN ELLERİNİ KIRARIZ

Seçimden önceki değerlendirme gündeminde konuşan TGB İstanbul İl Başkanı Barış Demiralay, “Afrin'de mücadele eden, zaferler getiren o askerler bizim sıra arkadaşlarımız. Mustafa Kemal'in bizle aynı yaştaki askerleri onlar. Onlar silahlarıyla cephede vatan savaşı yürütüyor, TGB ise üniversite gençliğini vatan savaşında birleştiriyor. Bundan 5 sene öncesine kadar her sabah bugün Atatürk'e kim küfür etmiş, PKK'lılar nerede Atatürk büstüne saldırmış, nutuk nerede suç delili sayılmış diye bakardık. Ancak bizim mücadelemizle bugün Atatürk ve vatan düşmanlarının üzerine yüründüğü bir süreç başladı. Atatürk'e dokunanın yandığı, Atatürk devrimlerinin yeniden gün yüzüne çıktığı bir süreç başladı. Ancak biz yıllardır ilan ediyoruz: Atatürk'e dokunanın ellerini kırarız. Bugün olsa yine kırarız. TGB üyeleri bir köşeye çekilip izleyici kalamazlar” sözlerini kaydetti.

ÜNİVERSİTELERDE MUSTAFA KEMAL RUHUNU DOLAŞTIRACAĞIZ

Kullanılan oyların tamamını alarak TGB İstanbul’un yeni İl Başkanı olan Barış Demiralay: “Fırsatlar, yenilik yaratmaya yatkın olanlar içindir. Cesur olmayanlar için fırsat diye bir kavram yoktur. Örgütümüzün önünde fırsatlar var ve bunları kullanacağımız, örgütümüzü büyüteceğimiz günlere TGB İstanbul örgütü hazırlıklıdır. Yenilikçi, ufku bol bir örgüt yaratacağız. Gözümüzü yeni görevlere, yeni hedeflere dikeceğiz. Salonda bulunan arkadaşlar; sadece tarihe tanıklık etmiyorlar, aynı zamanda tarihi yazıyorlar.  Önümüzdeki dönemde örgütümüze kazanacağımız yeni arkadaşlarla Mustafa Kemal ruhunu dolaştırmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yeni dönemde hepimize başarılar diliyorum" dedi.

Kongre, yeni il başkanı ve il yönetiminin seçilmesi ardından yapılan il yönetim kurulu toplantısıyla sona erdi. 

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler