TGB Konya’dan Gençlik Mücadelesi Tarihi Eğitimi

Konya İl Örgütümüz, Konya İl Başkanımız Erdener Saraçların sunumuyla “Türkiye’de Gençlik Mücadelesi Tarihi Eğitimi” düzenledi.

TGB Konya’dan Gençlik Mücadelesi Tarihi Eğitimi

Konya İl Örgütümüz, TGB Konya İl Başkanı Erdener Saraçların sunumuyla “Türkiye’de Gençlik Mücadelesi Tarihi Eğitimi”nde bir araya geldi.

1550 yılında yaşanan suhte isyanlarından Jön Türklere, İttihat ve Terakki’den Kurtuluş Savaşı’na gençliğin teşkilatlı mücadelesinin öneminin konuşulduğu eğitimde “68’in 50.Yılında da Tam Bağımsız Türkiye ” kapağıyla çıkan Kırmızı Beyaz Dergisi’nin 48. Sayısı ’da tartışıldı. 68 kuşağının Türkiye’nin gençlik mücadelesindeki yeri, kitle desteği ile gerçekleştirdikleri eylemlerin başarısı ve 68’in bugün nasıl temsil edileceği konuşuldu.

Eğitimde konuşan Konya İl Başkanımız Erdener Saraçlar, “Türk Gençliği her dönem halk hareketlerinin ateşleyicisi ve umudu olmuştur. Türkiye Gençlik Birliği bugün verdiği tam bağımsız Türkiye mücadelesini geçmişinden aldığı birikime yaslanarak veriyor. Bu büyük tecrübeler, büyük dersler bugün yolumuzu aydınlatıyor.” ifadelerini dile getirdi.

Sunumun ardından katılımcıların sorularının cevaplanması ile eğitime son verildi.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler