Türk gençliği Ata'sı için tek yürek oldu!

Türk gençliği, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devrimci önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 10 Kasım'da Türkiye'nin dört bir yanında andı.

Türk gençliği Ata'sı için tek yürek oldu!

Türk gençliği olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devrimci önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk için 10 Kasım'da Türkiye'nin dört bir yanında andık.

Türkiye Gençlik Birliği olarak "Atatürk Yaşıyor Türkiye Savaşıyor" sloganıyla yurdun dört bir yanında alanlardaydık.

Ankara’da Anıtkabir Tandoğan Kapısı’nda on binlerle beraber 7’den 70’e hep birlikte marşlar söyleyerek "Atatürk Gençliği Görev Başında, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti" sloganları ile Ata’mıza yürüdük.

TÜRKİYE ATATÜRK’TE BİRLEŞİYOR

Yürüyüş sırasında açıklama yapan Genel Başkanımız Cem Dikmen, ‘’Fethullah eziliyor, PKK eziliyor; Türkiye’deki bütün Amerikancılar eziliyor. Türkiye’de milli hükümetin kuruluş dönemine girmiş vaziyetteyiz. Artık Türkiye’de milliciler, Atatürkçüler yeniden iktidara yürüyecek. Yeni dönemin bir kuralı bu. Atatürk olmadan, milli hükümet olmadan, milli değerlere sahip çıkılmadan artık kimse Türkiye’de taş üstüne taş koyamaz. Bugünkü ana çağrıların nedeni de budur: Atatürk’ te birleşmeden artık Türkiye’de hiçbir şey yapılamaz. Yeni dönemin ilk fitili bugün 10 Kasım’da Anıtkabir’de atılıyor. Büyük bir savaş veriyoruz. Ve bugün burada birleşen Türk milleti ile birlikte Türkiye bu büyük savaştan büyük bir zaferle çıkacaktır.’’ dedi.

TGB TÜM YURTTA ATA’SINI ANDI

Diğer illerde ise, birçok üniversitede öğrenci topluluklarıyla beraber 10 Kasım etkinlikleri yaparak  gençliği mücadeleye çağırdık.

Yürüyüşten törene, konferanstan ziyaretlere, stand çalışmalarına kadar  üniversitelerde yaptığımız etkinliklerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andık.

Kampüslerde gerçekleştirilen etkinliklerden bazıları ise şöyle;

TGB Beyazıt Birimimiz İstanbul Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü ile birlikte Üniversite’de düzenlenen resmi tören ardından kampüs içerisinde yürüyüş düzenleyerek Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

Boğaziçi Üniversitesi Birimimiz, Kilyos kampüsünde Atatürk büstünün açılışını yaptı. Ardından TGB Boğaziçi adına açıklama yapan Baran Gezici, ‘’Atatürk, emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelemizin önderi olarak bugün bize güç veriyor. Hudut boylarında, Edirne’den Hakkari’ye kadar vatanımızın her karış toprağında, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunmak için mücadele eden Mehmetçiğin ve Mehmetçiğin arkasında sımsıkı duran Türk Milleti’nin gücü buradan, yani Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinden gelmektedir.” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 10 Kasım saat 9’u 5 geçe yaptığı anmanın ardından hazırladığı koreografi ile Yaşa Mustafa Kemal Paşa yazdı.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 10 Kasım saat 9’u 5 geçe yaptığı anmanın ardından hazırladığı koreografi ile Yaşa Mustafa Kemal Paşa yazdı.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 10 Kasım saat 9’u 5 geçe yaptığı anmanın ardından hazırladığı koreografi ile Yaşa Mustafa Kemal Paşa yazdı.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 10 Kasım saat 9’u 5 geçe yaptığı anmanın ardından hazırladığı koreografi ile Yaşa Mustafa Kemal Paşa yazdı.

Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü TGB Birimimiz ve Atatürkçü Düşünce Kulübü, 10 Kasım anma programı dahilindeki fakülte tarafından düzenlenen anma törenine katıldı. Ardından Harbiye Askeri Müzesi gezisine devam etti.

TGB Cebeci Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Ata’mızı andı. Siyasal Bilgiler Fakültesi avlusunda 09.05'te hayat durdu.

Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Ege Üniversitesi metro çıkışında; Dokuz Eylül Üniversitesi TGB Birim Örgütümüz ise fakültelerde, üzerinde Atatürk’ün resminin bulunduğu yaka kartları dağıtarak öğrencileri anmalara çağırdı. Dokuz Eylül Üniversitesi Cumhuriyetçi Düşünce Topluluğu ve Katip Çelebi Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun önderlik ettiği anmalarda Atatürkçü gençler üniversitelerin resmi törenlerinde başta Mustafa Kemal olmak üzere şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okudu.

İstanbul Tıp Fakültesi Atatürkçü Düşünce Kulübü, okulun düzenlediği Atatürk'ü Anma programına katıldı. Hocalar ve hastane çalışanları ile birlikte tüm fakülte saat 9'u 5 geçe büyük önder Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Öğrenciler "Tıbbiyeliler Atasının İzinde" diyerek Ata'ya bağlılıklarını bir kere daha ilan ettiler.

Selçuk Üniversitesi’nde TGBliler yaka kartı dağıtarak Atatürk’ü hem yakamızda hem bilincimizde taşıyalım mesajı verdi.

TGB Muğla, Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde hazırladıkları yaka kartlarını dağıtarak üniversitenin düzenlediği törene katıldı.

TGB'nin de içinde bulunduğu vatansever İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri 10 Kasım Atatürk'ü anma yürüyüşü yaptı.

Balıkesir Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu TGB önderliğinde düzenlenen anma törenine katıldı.

TGB Erzurum, düzenlenen resmi törene katılarak Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen törene katılan TGB Denizli İl Örgütümüz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Gençliğe Hitabe'yi okudu.

Sakarya İl Örgütümüz, Sakarya Üniversitesi’nde düzenlediği törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından TGB İl Başkanı Emrecan Çelik Atatürk’ün bilinçlerde olduğuna vurgu yapan bir konuşma yaptı.

Afyon İl Örgütümüz düzenlenen törende Atatürk Büstü’ne çelenk bırakarak yaka kartı dağıttı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Birimimiz, Ata'mızın aramızdan ayrılışının 79. yılında Atatürkçü Düşünce Kulübü ile birlikte anma töreni yaptı. Ardından Cumhuriyet tarihi sunumuna katıldı.

TGB Samsun İl Örgütümüz, Bandırma Vapuru’nu ziyaret ettikten sonra meydana giderek Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

ODTÜ öğrencileri 10 Kasım'da Atatürk'ü mücadelesiyle yaşattı. Saat 09.05'te binlerce öğrenci Atatürk'ün kararlılığıyla ayağa kalktı.

TGB Eskişehir, Cumhuriyetimizin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79. yılında özlem ve mücadele azmini daha da yükselterek andı.

TGB Karabük, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde Büyük Devrimci Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.

Ordu Üniversitesi, Ata'mız için tek yürek oldu! Ordu Üniversitesi öğrencileri Ata'mızın aramızdan ayrılışının 79.yılında saygı duruşunda bulundu.

TGB Bursa, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79.yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katıldı.

TGB Düzce, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde Büyük Devrimci Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.

TGB Aydın, aramızdan ayrılışının 79.yıl dönümünde Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde Büyük Devrimci Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için yürüyüş yaptı.

TGB Kayseri, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79.yıl dönümü dolayısıyla meşaleli yürüyüş yaptı.

TGB Kırıkkale, aramızdan ayrılışının 79.yıl dönümünde Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Kırıkkale Üniversitesi'nde andı.

Vatansever Yalova Üniversitesi öğrencileri Merkez Yerleşke girişinden Rektörlük binasına yürüdükten sonra yapılan törenle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.

TGB Antalya, 10 Kasım'da Antalya Saat Kulesi önünde yaptığı basın açıklamasıyla Ata'mızı anarak müfredattan Atatürk'ün çıkarılmasına tepki gösterdi.

TGB Adana, Çukurova Üniversitesi Merkez Yemekhanesi'nde açıklama yaptıktan sonra, tüm öğrencilerle birlikte devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu gerçekleştirip, İstiklal Marşı’mızı okudu.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler