Vatan savaşının vizesi olmaz!

Türkiye Gençlik Birliği'nden ABD ve Türkiye'nin karşılıklı olarak vizeleri durdurması üzerine açıklama: Vatan savaşının vizesi olmaz!

Vatan savaşının vizesi olmaz!

6. Astana Zirvesinde Türkiye, Rusya ve İran tarafından alınan 'Suriye Hükümeti ile birlikte İdlib'e ortak harekat' kararı uygulamaya geçti. Türkiye'nin bölge ülkeleriyle müttefik olup, NATO'yu saf dışı bırakarak giriştiği İdlib Harekatı, Amerika'ya ve Barzani referandumu üzerinden girişilen sözde Kürdistan planlarına karşı kararlılık mesajı oldu. Bölgede PKK/PYD koridoruna izin verilmeyeceği bu kritik askeri harekat ile bir kez daha gösterildi.

Bölge ülkelerinin bu stratejik hamlesi ile büyük darbe yiyen ABD, Türkiye'den gelen vize başvurularını süresiz olarak durdurma kararını açıkladı. Karara gerekçe olarak ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un FETÖ bağlantıları sebebiyle tutuklanması gösterildi. Bu kararın ardından Türkiye de ABD vatandaşlarına vize uygulamasını askıya aldığını açıkladı.

Bu restleşmenin diplomatik krizlere yol açıp açılmayacağı, ne anlama geldiği tartışılıyor çeşitli çevrelerde. Biz bu krizin anlamını açıklayalım; bu bir Türk-Amerikan savaşıdır! Türkiye'yi Fetullahçı gladyo tarafından kontrol etmeye çalışan, darbe girişimlerinde bulunan, terör saldırılarıyla dize getirmeyi planlayan, PYD'si PKK'sı cümle terör örgütlerine silahlar yollayan Amerika ile örtülü ya da dolaylı değil doğrudan sıcak savaş halindeyiz. Sınır içinde ve sınır ötesinde Amerikancı terör örgütleriyle savaşan ordumuz, göğsünü canlı bombalara siper eden polislerimiz emniyet güçlerimiz, korucularımız, milletimiz topyekun bu savaşın cephesindedir. Savaş hem askeri hem diplomatik boyutlarda sürmektedir. Türk Dışişlerinin ABD'ye karşı aldığı kararlı tavır cephede süren savaşın diplomasiye yansımasıdır.

ABD ile ilişkilerin bozulmasından rahatsız olanlar var. Bu rahatsızlığın varacağı nokta vatan düşmanlığıdır, emperyalizm seviciliğidir.

Amerikan emperyalizmine karşı gösterilen bu kararlı tavrın gerek cephede gerekse diplomatik alanda devam ettirilmesi Türkiye'nin birliği bütünlüğü için temel şarttır. Bugünün görevi, milleti bu vatan savaşı etrafında kenetlemektir.

Bizler Türkiye'nin vatansever, devrimci gençleri olarak Amerikan emperyalizmine karşı yürütülen bu savaşta Mehmetçiğimizle aynı cephedeyiz. Cepheden bir adım dahi geri atmayacağız. Türk gençliğini sağ sol demeden bu safta, vatan safında birleşmeye çağırıyoruz.

Cesaretimizi milletimizden ve tarihimizden alıyoruz. Emperyalizme karşı 94 yıl önce olduğu gibi Mustafa Kemal kararlılığıyla mücadele edeceğiz. 26 Ekim'de, Kurtuluş Savaşımızın bağımsızlık ruhuyla Samsun'dan Ankara'ya yola çıkıyoruz. 29 Ekim'de tüm milletimizi Ankara'da Birinci Meclis önünde buluşmaya davet ediyoruz. Şiarımız aynı;

Ya İstiklal, Ya ölüm!

Türkiye Gençlik Birliği Genel Merkezi

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler