Ege Üniversitesi öğrencileri teröre karşı ayağa kalktı!

Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi önünde toplanan öğrenciler saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı'yla şehitlerimizi andı.

Ege Üniversitesi öğrencileri teröre karşı ayağa kalktı!

TGB İzmir İl Örgütünün de aralarında bulunduğu Ege Üniversitesi öğrencileri İzmir'de meydana gelen terör saldırısında verdiğimiz şehitlerimiz ve yaralanan vatandaşlarımız için tek yürek oldu.

İzmir Bayraklı Adliyesi'nde meydana gelen hain terör saldırısına karşı, Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin çağrısıyla Ege Üniversitesi Merkez Kütüphane önünde buluşan öğrenciler ve Türkiye Gençlik Birliği İzmir saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı'yla şehitlerimizi andı.

Yoğun yağışa rağmen teröre karşı birlik olan öğrenciler adına basın açıklamasını Öğrenci Konseyi Başkanı Mehmet Tok yaptı.
"Ülkemizi Böldürmeyeceğiz"
Öğrenci Konseyi Başkanı Mehmet Tok, "Bizler Türkiye'nin geleceği olan üniversite öğrencileri olarak buradan duyuruyoruz ki hainlere geçit vermeyeceğiz. Bu ülkeyi böldürmeyeceğiz. Al sancağımızı yere düşürmeyeceğiz" dedi.
Ege'den meydan okuyoruz diyen Tok, "İzmir; Türk milletidir, İzmir Atatürk'tür, İzmir Hasan Tahsin'dir, İzmir Türkiye'dir. "Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir. Bundan ötürü ya bağımsızlık ya ölüm!" diye konuştu.
Öğrenci Toplulukları da Destek Verdi
Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu(ADT), Basın Yayın Topluluğu, Biyolojik Araştırmalar Topluluğu ve Genç Eğitimciler Kulubü gibi birçok öğrenci topluluğu da eylemde yer aldı.
Basın açıklamasının ardından Ege Üniversitesi öğrencileri, Ege Üniversitesi Kampüsü'nden kalkan otobüslerle kahraman polisimiz Fethi Sekin'in cenaze törenine katıldı. Cenaze törenine katılan binler, şehit Fethi Sekin'i "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Kahrolsun PKK","Hepimiz Mehmediz PKK'ya Yeteriz" sloganlarıyla ebediyete uğurladı.

Tarih:
Diğer Haberler