Mehmetçik ABD'yle savaşırken AKP Esad'la savaşamaz!

Hata yapma lüksümüz yok. Suriye ve bölge ülkeleriyle birlikte gerçek caniler olan emperyalistleri coğrafyamızdan defedelim.

Mehmetçik ABD'yle savaşırken AKP Esad'la savaşamaz!

3 Şubat Cumartesi günü AKİT TV’de katıldığım Ters Kutuplar programının ardından böyle bir yazı kaleme almaya ihtiyaç olduğu kanaatine vardım. Yaklaşık 2 saat süren programda birçok konuya değindik ancak özellikle Esad konusunda uzlaşıya varmak mümkün olmadı. Kendisini "İslamcı" olarak tanıtan Milat gazetesi yazarı dahi “ABD’nin canı cehenneme” ifadesini kullandı fakat bir türlü Esad ile aynı cephede ABD emperyalizmine karşı savaştığımız gerçeğiyle yüzleşemedi.

Bu sorun sadece programda karşılaştığımız isimlerde yok. Bu sorun en başta Cumhurbaşkanı olmak üzere hükümet kanadının hepsinde var. Bir yanda ABD’nin 5000 TIR silahla donattığı PKK/PYD terör örgütlerine karşı savaş veriyoruz. Diğer yanda da AKP hükümeti, ABD’nin bölmeye çalıştığı Suriye’nin meşru devlet başkanı Beşar Esad’a ağız dolusu küfürler ve tehditler savuruyor. Bu durum haliyle, uluslararası camiaya karşı Türkiye’nin söylemi oluyor ve devlet aklından uzak açıklamalarla Türkiye’nin meşru konumunu zedeliyor.

Programda da ifade etmiştik tekrar edelim. Savaştığımız kuvvet 3-5 tane terörist değil. Geçmişte Cerablus ve El Bab harekatlarıyla, şimdi de Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı'yla ABD’nin emperyalist saldırganlığına karşı bir savaş veriyoruz. Yani savaştığımız kuvvet PKK/PYD değil bizzat ABD’dir. Bu kuvvete karşı savaşırken geçmişten ders almak hayati önemdedir.

ABD’NİN ORTADOĞU POLİTİASI: DİKTATÖR SEVİCİLİK

“Anti-demokratik yönetimlerle mücadele edilecek ve bitirilecek.” Bu kilit cümle, 2. Dünya savaşında Hitler’in Nazi Almanya’sına karşı kazanılan zafere sanki 27 milyon insanını kaybeden Sovyetler Birliği’nin hiç dahli yokmuş gibi tek başına konan ABD’nin, 1940’lardan bu yana dünya çapında estirdiği emperyalist terörü meşrulaştıran ifadesi olmuştur. Dikkat ediniz bölgemizdeki bütün müdahaleleri “katil”, “diktatör” ilan ettikleri yönetimlere karşı olmuştur. Geçmişte; Irak lideri Saddam Hüseyin, Libya lideri Muammer Kaddafi hep aynı yöntemlerle alaşağı edilmiştir. Irak’a kimyasal silahlar, nükleer programlar olduğu iddia edilerek girilmiş, Saddam devrilmiş, Irak bölünmüştür. Bu süre zarfında milyonlarca Iraklı canından olmuştur. Daha sonra ise ABD’nin Saddam Hüseyin’i sorgulayan ajanları tarafından kimyasal silah ya da nükleer program olmadığı itiraf edilmiştir. Benzer taktiklerle Libya’nın da geldiği nokta ortadadır. Şimdi aynı oyunu Suriye’ye karşı çeviriyorlar ve geçmişten ders çıkarmayan vatandaşlarımızı yine oyuna getiriyorlar. Programdaki Milat gazetesi yazarı da, Beşşar Esad düşmanlığını “kimyasal silahlarla milyonlarca Müslüman’ı öldürdü” ifadesi üzerinden açıklıyor. Bu haberin kaynakları da Batı medyası. Yani Irak’ı, Libya’yı bölmek üzere ABD ve NATO askerinden önce kurşun sıkanları Esad düşmanlığının dayanağı yapıyor.

ABD ARGÜMANIYLA ABD'YE KARŞI SAVAŞILMAZ!

“Esad kimyasal silah kullanıyor” iddiası, ABD’nin müdahalesini meşrulaştırmak için kullandığı argümanlardır. Bu argümanlar ile ABD’yle savaşabilir misiniz? Ya da daha açık sorular soralım. Mehmetçiğimize kurşun sıkan ABD mi, Esad mı? Sınırımızda terör örgütleriyle dolu devlet kurmaya çalışan ABD mi, Esad mı? FETÖ’yü besleyip darbe girişimi yapmasına yardım eden ABD mi, Esad mı? Kiminle savaşıyorsunuz? ABD mi? Esad mı? Suriye, 2011’den bu yana ABD ile savaşıyor. Suriye ile savaşmak ABD’nin, ABD ile savaşmak Suriye’nin çıkarlarınadır. Dolayısıyla bu sorunun bir tane cevabı var. “İkisiyle de” bir seçenek değildir çünkü iki ülke karşıt cephelerdedir. Baştakiler kabul etsin ya da etmesin. Bu savaşta Suriye ile aynı cephedeyiz. Bu savaşta Beşşar Esad ile aynı cephedeyiz. Ve PKK/PYD’yi bitirme harekatımızla Suriye’nin toprak bütünlüğünün güvencesi konumundayız. Komşumuza zor gününde destek oluyoruz. Emin olun Suriye cephesinden de mesele böyle yorumlanıyor.

"DİKTATÖR ESAD", "DİKTATÖR ERDOĞAN"A DÖNMEDEN KENDİNİZE GELİN!

100 yıl önce bu topraklarda emperyalizme ilk tokadı atan milletimiz, bağımsızlığını yeniden kazandı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Mazlum milletlere güç verdi. Mücadelelerinde yol gösterdi. Bugün de Mehmetçiğimiz Afrin’de mazlum milletlerin yol göstericisidir. Verdiğimiz savaşın anlamı büyük. Bu toprakları kana bulayan canilere karşı onurlu ve haklı bir savaş veriyoruz. Bu savaşı kişisel kinlerle ve devlet aklından uzak açıklamalarla kirletmeyin. Ne yaparsak yapalım verdiğimiz kararların sonuçlarını bu topraklar üzerinde göreceğiz. Bu sebeple hata yapma lüksümüz yok. ABD ve taşeronları bugün ‘Diktatör Esad’ diyerek Suriye’yi parçalamaya çalışıyor. Yarın ‘Diktatör Erdoğan’ demeden kendinize gelin. Suriye ve bölge ülkeleriyle birlikte gerçek caniler olan emperyalistleri coğrafyamızdan defedelim.

Cem Dikmen

TGB Genel Başkanı

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler