2016'dan Bugüne FETÖ'yle Mücadele Tablosu

İçişleri Bakanlığı'ndan açıklanan sayılara göre 15 Temmuz darbe girişiminden bugüne 511 bin kişi gözaltına alınırken 30 bin 821 tutuklandı.

2016'dan Bugüne FETÖ'yle Mücadele Tablosu

İçişleri Bakanlığı'ndan FETÖ ile mücadelenin toplam bilançosu açıklandı. 15 Temmuz darbe girişiminden bugüne 511 bin kişi gözaltına alınırken 30 bin 821 kişi tutuklandı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı'ndan 38 bin 578 personel ihraç edildi ve 5 bin 679 kişi de görevden uzaklaştırıldı. Bunların 31 bini emniyet, 4 bin 159’u jandarma, 348’i sahil güvenlik personeli ve ayrıca mülki idare mensubu kişiler.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında örgütün "operasyonel hat" diye tabir edilen GSM hatlarıyla iletişim kuran, Bank Asya'da hesapları, örgüte ait iş yerlerinde SGK kayıtları olan, haklarında örgütle ilişkili ifadeler bulunan, aktif görevdekilerin de aralarında olduğu 15 şüpheli için gözaltı kararı verildi. 

Karar üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri koordinesinde Ağrı, Antalya, Ankara, İstanbul, Denizli, Balıkesir, Samsun, Şanlıurfa, Gaziantep, Sivas, Mardin ve Erzurum'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda halen aktif görevde bulunan öğretim görevlisi, öğretmen, zabıt katibi, polis ve sivillerden oluşan 14 şüpheli gözaltına alındı.

Adresinde bulunamayan bir zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Diğer illerde yakalanan şüphelilerin Ağrı'ya getirileceği belirtildi.

KESİN BAŞARI İÇİN ATATÜRK GİBİ OLMAK ZORUNDAYIZ

Türkiye FETÖ vb. yapılar ile mücadelede kesin başarı ile etmek için Atatürk gibi olmak zorundadır. Atatük'ün " Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz" hedefi bu mücadelede yol göstericidir. Türkiye'de tarikat ve cemaatlerin önünün açılmasının faturası, Ergenekon Balyoz kumpası, ülkemizin çözüm süreci ile bölünmeye çalışması, Türklüğün anayasadan çıkartılmak istenmesi ve 15 Temmuz darbe girişimi olarak çıkmıştır. Atatürk'ün tam bağımsızlık ilkesi etrafında verilecek laiklik ve aydınlanma mücadelesi Türkiye'yi FETÖ, Adnan Oktar cemaati, Furkan cemaati gibi bir çok Türkiye düşmanı yapıdan kurtaracak ülkemizin önünü açacaktır.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler