Atatürk engeline şikayet

TBB, Beşiktaş taraftarının 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' yazan pankartının sahaya alınmamasıyla ilgili şikayette bulunacak.

Atatürk engeline şikayet

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa final maçına Beşiktaşlı taraftarların getirdiği "Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa" yazılı pankart, valilik tarafından izin alınmadığı gerekçesiyle stada alınmamıştı. Türkiye Barolar Birliği o pankartın stada alınmamasıyla ilgili suç duyurusunda bulunacak. TBB, sorumluların tespiti ve gereğinin yapılması için Samsun Valiliği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'na başvuruyor.

TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti'nin ortak değeridir. 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa' pankartını stadyuma almamak haddini bilmemektir.Sorumluları şikayet edeceğiz. Elbette sonuç alacağız. Bugün olmazsa yarın. Ama mutlaka! Atatürk'e saldıranlar eninde sonunda tarihin karanlığında yitip gitmiştir. Atatürk ise çağının ötesini aydınlatmaya hep devam etmiştir. Bu böyle biline" dedi.

KONYASPOR BAŞKANI MARŞIN SÖYLENMESİNE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın, pankartta yazan 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' sözlerinin geçtiği İzmir Marşı için "Bizim stadımız hariç tüm statlarda söyleniyor, taraftarımıza teşekkür ediyorum" sözleri tepki toplamıştı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler