Flash Bellek'ten FETÖ'nün tasfiye planları çıktı

Buluntu flash bellek" ile FETÖ'nün TSK'daki sınav mülakat komisyonlarında nasıl çalıştığı ortaya çıktı.

Flash Bellek'ten FETÖ'nün tasfiye planları çıktı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki kripto yapılanması soruşturma dosyasında yer alan "buluntu flash bellek" içeriğinde, örgütün, mülakat komisyonlarında yer alan mensuplarına uyarılar ve kendilerinden olmayan adayların elenmesi için verdikleri taktikler ortaya çıktı.

"KOMİSYONDAKİLERE TAVSİYE"

İzmir'de 2006'da FETÖ'nün "hususi" olarak anılan sorumlu sözde imamlarından birinin belediye otobüsünde düşürdüğü belirtilen "buluntu flash bellek" ile örgütün TSK'daki sınav mülakat komisyonlarında nasıl çalıştığı saptandı.
İçeriği incelenen "buluntu flash bellek"te yer alan belgelerle örgüt mensuplarının TSK içinde yuvalanma taktiği deşifre edildi.
Devletin çeşitli kurumlarına sızmak için sınav sorularını çalan FETÖ'nün, mülakatlarda da hile yaparak örgüt mensubu adayın elenmemesini sağladığı, diğer adayların ise saf dışı bırakıldığı belirlendi.

"Buluntu flash bellek"te "komisyondakilere tavsiye" başlıklı belgede yer alan bilgilerde, "Komisyon üyeleri ile mesleğinde ileri noktaya gelmiş (kılık kıyafet, saç tıraşı, diksiyon, soru sorma, yerinde konuşma) özelliklere sahip personeli temsil ederek tanışmak gerek" ifadesi yer alıyor.Örgüt mensubu olmayan komisyon üyeleri ile önceden tanışılması gerektiğinin vurgulandığı uyarılarda ayrıca mülakatta yer alacak örgüt mensuplarına şu tavsiyelerde bulunuluyor:

"Tanışma faslında kimin nereden geldiğini, neden geldiğini, kaçıncı defa komisyon faaliyetlerine katılıyor, branşı, tecrübesi ya da düşüncelerinin ne olduğunun öğrenilmesi gerek. Genelde yaz mevsiminin ortası insanlar tatildeyken bu göreve ancak zorla ya da emirle geliyorlar. Kimileri de idealist olup isteyerek katılıyor. Öğrenilmesi gerek çünkü; üyeler adayların neyinden hoşlanırsa temizlik, kılık kıyafet, zeki, sosyallik, not ortalamasının yüksekliği, milliyetçilik, Atatürkçülük vb... Biz öğrencilere soru sorarken öğrencilerin o özelliklerini ön plana çıkartacak soruları sormamız lazım.

'İŞİN SONUNU ATATÜRK'E DAYANDIRIRSAN KİMSE ŞÜPHELENMEZ'

Uyarılarda ayrıca mülakata katılan FETÖ mensuplarının diğer komisyon üyelerinin adaylara nasıl davrandığının iyi gözlemlenmesi gerektiği vurgulanıyor.
Adayların sorulara verdiği cevaplar karşısında komisyonda bulunan diğer üyelerin tarzının da anlaşıldığına işaret edilen tavsiyelerde, "Hangi tip adaya ne not veriyorlar. Sorduğun soruların seni ele de verebilir olduğunu unutma. İşin sonunu Atatürk'e dayandırırsan kimse şüphelenmez. Komisyonda yer alan askerler işinin uzmanı bu nedenle sorduğunuz sorularla kendinizi açık edebilirsiniz. Dolayısıyla hareket ve konuşmalara dikkat edilmesi gerekiyor" ifadeleri dikkati çekiyor.
Deşifre edilen belgede, komisyonda yer alan örgüt üyelerinden diğer komisyon üyelerini hoşlarına gidecek davranışlarla etkileyip, kendi istek ve talepleri doğrultusunda yönlendirmesi gerektiği yönünde taktik veriliyor.

tgb.gen.tr

 

Tarih:
Diğer Haberler