Peri Bacalarının Yanına İnşa Edilen Ucube Otel Yıkıldı

Peribacalarının hemen yanına inşa edilen otel yıkıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kapadokya'daki diğer kaçak yapılara da taviz verilmeyecek.

Peri Bacalarının Yanına İnşa Edilen Ucube Otel Yıkıldı

Türkiye’nin doğal güzellikleriyle öne çıkan önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki Göreme’de, geçen ay başlayan otel inşaatı, peribacalarının yanı başında olması nedeniyle tepkilere neden oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı da, peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda inşaat hakkında yıkım kararı alındığını ve yıkıma başlandığını açıkladı.

TAVİZ VERİLMEYECEK

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Nevşehir’in Göreme beldesinde otel inşaatı yapıldığına ilişkin haberlerin basına yansımasının ardından, inşaatın dün durdurulduğu hatırlatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kültür ve medeniyetler beşiği Türkiye’nin zenginliklerini korumak için derin hassasiyet ve tavizsiz tutum gösterdiği belirtilen açıklamada, bu tutumun Kültür ve Turizm Bakanlığınca sarsılmaz bir ilke olarak kabul edildiği vurgulandı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler