PKK’ya katılım sıfırlanıyor

ABD destekli bölücü terör örgütü PKK'ya bu yılın ilk 11 ayında katılım sadece 106. Terörle mücadelede son 40 yılın en üst noktasına gelindi.

PKK’ya katılım sıfırlanıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Ağrı Valisi Süleyman Elban ile Ağrı kent merkezinden helikopterle Gürbulak sınırına yakın noktadaki Gürbulak Jandarma Karakol Komutanlığına gelerek askerlerle kahvaltı yaptı. Soylu, kahvaltının ardından karakol ve sınırdaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SON 40 YILIN ZİRVESİNDEYİZ

Askerlere hitaben yaptığı konuşmada terör örgütüne son süreçte büyük zayiat verildiğini belirten Soylu, “Yıllardır mağara kovuklarında yaşayarak insanlıklarından uzaklaşmış olanlara gerekli cevabı en güzel şekilde verdiğinize inanıyoruz. Bu mesele sonuna kadar devam edecek. Terörle mücadeledeki son 40 yılın en üstün noktasındayız.” diye konuştu.

EKİM’DE YALNIZ 5 KİŞİ KATILDI

Terörle mücadelede önemli bir safhada olunduğuna dikkat çeken Bakan Soylu, “Ekim ayında terör örgütüne sadece 5 kişi katılım sağlamış. Yani artık terör örgütü kendine katılım sağlayacak eleman bulamıyor. Bu bazı yıllar 1500-2000 kişi, bazı yıllar 4000-4500 kişi ifade edilen rakamlar bu yıl şu ana kadar ilk 11 ayda ancak 106 seviyesinde.” dedi. (Yeni Şafak)

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler