Türkiye ve İran'dan Kandil'e dev operasyon!

Türk ve İran orduları, PKK'yı tamamen temizlemek adına Kandil'e operasyon düzenleyecek!

Türkiye ve İran'dan Kandil'e dev operasyon!

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre bu noktada Türkiye ile İran, Kandil'e yönelik ortak operasyon için her konuda anlaşmış durumda. Sadece operasyon için uygun zaman ve koşullar bekleniyor. Terörle mücadele operasyonları için istihbari işbirliği de zirve noktasında. Operasyon için bir zaman verilmiyor ancak en uygun zamanda bu operasyonun yapılacağını yetkililer kararlılıkla ifade ediyorlar.

Türk ve İran ordusu, Kandil'i PKK'lı teröristlerden arındırma konusunda kararlı. Terör örgütü açısından İran- Irak, Suriye-Irak sınır geçişkenliğinin kati şekilde önlenmesi gerekiyor. Kandil'in yarısı İran diğer yarısı Irak sınırları içinde yer alıyor.

TSK'nın Astana Anlaşması çerçevesinde başlattığı İdlib operasyonundan da olumlu sonuçlar alınıyor. İdlib'de iki gözlem noktası oluşturan TSK, sorumluluk sahasında yer alan diğer 10 gözlem noktasını da oluşturmak için yoğun şekilde çalışıyor. Sahada titiz şekilde ilerleyen güvenlik güçleri, yerel halkın da desteğini alarak halkın tepkisini çekmeden gözlem noktalarını oluşturuyor.

Aynı zamanda olumsuz durumlarla karşılaşmamak ve zayiat vermemek amacıyla adım adım ilerliyor. Yine bir yetkili operasyon hazırlıkları ile ilgili şöyle bir değerlendime yaptı: "TSK unsurları, Özel Kuvvetler ve MİT olağanüstü şekilde çalışıyor. Orada yaptıkları işlerden, yazdıkları hikâyeden 10 tane Hollywood filmi çıkar" . Son terörist ve yabancı unsur bölgeden çıkarılıp, tehditler bertaraf edilene, kaldırılana kadar operasyonlar devam edileceği de gelen bilgiler arasında.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler