ABD, YPG İle Türkiye’yi Görüştü

Terör örgütü YPG/PKK sözde yöneticileri ABD’nin ‘Afganistan senaryosunun’ Suriye’de de gerçekleşeceği korkusuna kapıldı.

ABD, YPG İle Türkiye’yi Görüştü

ABD’li General McKenzie, terör örgütü elebaşı Mazlum Abdi ile ABD'nin Afganistan’daki yenilgisinin Türkiye'ye etkileri konusunda kapalı bir görüşme yaptı.

ABD’nin Afganistan’daki bozgununun ardından telaşlanan YPG/PKK’yı korku sardı. Daha önce ABD’li yetkililere ‘Suriye’den çekilmeyin’ mesajları gönderen terör örgütünün sözde yöneticileri, ABD’li General McKenzie ile Suriye’de görüştü.

‘SİZ AFGAN ORDUSU DEĞİLSİNİZ’
McKenzie, Abdi'ye ABD'nin YPG/PKK ile işbirliği ve desteğinin devam edeceğini söyledi.
McKenzie, toplantı sırasında YPG ve Afgan ordusunun hiçbir şekilde birbirine benzemediğini çünkü YPG’nin kendisini etkin bir şekilde organize ettiğini ve her türlü saldırıya direnebileceğini söyledi.

YPG/PKK’YI KORKU SARDI
ABD’nin işgâl ettiği ülkelerde kullandığı sözde orduların sonlarının şiddetli bir örneğini temsil eden Afgan ordusunun bir günde çözülmesi, terör örgütü YPG/PKK’nın sözde yöneticilerini endişeye sürüklemişti. YPG/PKK'nın elebaşı Mazlum Abdi, yaptığı açıklamada ABD'nin Suriye'den çekilmemesi gerektiğini ifade etmişti.
ABD heyeti aynı zamanda Mazlum Abdi’ye, Suriye’nin geleceğiyle ilgili müzakerelerde destek sözü verdi.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler