10 Bin Mavi Vatan Gönüllüsü Göreve Hazır!

TGB olarak Türk milletini Mavi Vatan bilincini tüm Türkiye’ye yaymak için Mavi Vatan Gönüllüsü olmaya davet ediyoruz.

10 Bin Mavi Vatan Gönüllüsü Göreve Hazır!

KOMUTANLAR EN ÖNDE!

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Mavi Vatan’da Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı Türk gençliğini denizlerdeki haklarımızı müdafaa mevziisinde birleştirmek, Mavi Vatan bilincini tüm Türkiye’ye yaymak için başlattığı “Mavi Vatan” Kampanyası ile tüm Türk milletini Mavi Vatan için gönüllü olmaya çağırıyor. Vatan savaşının komutanları, Mavi Vatan kampanyasının da en önünde. Çalışmaya siyaset ve emek dünyasından da yoğun ilgi var.

Amiral Kadir Sağdıç: Türkiye coğrafyasıyla dünyada nasip olmayacak güzelliklere sahip, jeostratejik konumu ve 3 kıtanın geçiş yolları üzerinde ve sadece koordinatlar olarak değil iklimsel olarak da muazzam avantajlara sahip bir ülke. 10 bin gencimiz mükemmel bir şekilde Mavi Vatan bilincini farketmişler. Sizlerden ve gelecek nesillerden umutluyum. Bu gönüllü çalışması çığ gibi büyüyecektir. Gençlerimiz bunun öncüsüdür.

Amiral Cem Gürdeniz: Mavi Vatan, 21. yüzyılda Türkiye’nin yeni Misak-ı Millisidir, mavi uygarlıkta denizcileşmesinin lokomotif bir sembolüdür. TGB, Mavi Vatan idealine, vizyonuma çok büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle Anadolu’da yaygınlaşması ve sahip çıkılması için yaptığı katkılar tarihteki yerini almıştır. Önümüzdeki dönem zor bir dönemdir. Türkiye’nin Mavi Vatan’dan uzaklaştırılması için her türlü baskı yapılacaktır. Türkiye buna direnmek zorundadır.  Gelecek kuşakların Savunma güvenlik refah ve mutluluğu içim mavi vatan mutlaka korunmalıdır. TGB’yi bu tarihi sorumluluk ve görev bilincinden ötürü tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum ve Türk milleti adına da takdirlerimi sunuyorum.

Amiral Cihat Yaycı: Türk gençliğinin mavi vatana sahip çıkması son derece gurur ve umut vericidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyük devlet olması için denizlerine sahip olması vazgeçilmez bir şarttır. Türk gençliğini bu konudaki sahiplenme duygusu ve faaliyetleri her türlü takdirin üzerindendir. Türk gençliği Türkiye’nin denizlerine sahip çıktıkça Türk devleti de çok daha güçlü olacak, dünya barış, istikrar ve güvenliğine büyük katkıda bulunacaktır. Bu minvalde TGB’nin yaptığı çalışmaları takdirle izliyor ve destekliyorum.

General Fahri Erenel: Mavi Vatan, Misak-ı Milli’nin Denizlerimizde ki uzantısıdır. Denizlerimizdeki hak ve menfaatlerimizi korumanın sınırlarıdır Mavi Vatan. Sadece karada ve havada değil denizlerimizde de güçlü olmamızın gereğidir Mavi Vatan. Denizlerimizde önümüze çıkarılmak istenen engelleri aşmanın yoludur Mavi Vatan. Vazgeçilmez egemenliğimizdir Mavi Vatan.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay: Türkiye Gençlik Birliği kurulduğu günden bu yana hep sorumlu davrandı. Gençlerimizin Mavi Vatan çalışmasını kutluyorum, Türkiye'nin geleceği için çok değerli çalışmalar yapıyorlar. Mavi Vatan'ımıza gencinden yaşlısına, işçisinden köylüsüne kadar Türk Milleti'nin tümünün destek vereceğinden hiç şüphem yok. Alın terlerini Mavi Vatan için akıtan gençlerimizin arkasındayız.

TBMM E. Başkanvekili Hasan Korkmazcan: Tarih boyunca Kara Toprak Vatana sağlam ayaklarımızla bastık. Gök Vatanda bayrağımızı özgürce dalgalandırdık. Mavi Vatan üstünden dünyaya uygarlık taşıdık. Tasada, kıvançta bu milletle bir olanlara ne mutlu! Mavi Vatan Gönüllüsü olmak bunun en güncel yolu. Ben de Mavi Vatan Gönüllüsüyüm.

CKD Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür: TGB görevi aldı! Yurdun dört bir yanında gençliğin Mavi Vatanımızın önemini kavraması için harekete geçtiler. İl, ilçe geziyorlar, gençleri Mavi Vatan Gönüllüsü yapıyorlar. Bugün, vatan için yüreği çarpan herkes gençtir! TGB’nin kampanyasına hepimiz destek veriyoruz.

TGB’nin başlattığı kampanyanın en önemli ayağını Mavi Vatan Gönüllüleri oluşturuyor. TGB üyeleri şehir merkezlerinde açtıkları stantlarda herkesi Mavi Vatan için gönüllü olmaya davet ediyor. Sokak sokak, kapı kapı gezerek gönüllü çağrısında bulunan TGB’liler iki hafta içinde 81 ilden 10.000’i aşkın gönüllüye ulaştı.

TGB’liler Mavi Vatan Gönüllüleri çalışmalarını değerlendirdi:

TGB Ankara İl Sekreteri Volkan Taşdemir: Masamızı açtığımız ilk günden bu yana Ankara halkının ilgili ve yaklaşımı olumlu. Biz gençlerin Mavi Vatan konusunda görev alması, bu çalışmayı yürütmemiz insanlarımıza umut ve sevinç veriyor. Çalışmalarımızda en çok ilgi gösteren kesim yoğunlukla üniversite ve lise öğrencilerinden oluşuyor. Ankaralı gençlerin Mavi Vatan konusunda gösterdikleri ilgi, ülkemizin geleceğine dair de umut taşıyor. Tüm Ankara halkını masamızı ziyaret etmeye bekliyoruz.

TGB Konya İl Başkanı İbrahim Toraman: “Parklarda, bahçelerde konuştuğumuz ya da arayarak bilgi verdiğimiz herkes bu mücadelenin ucundan tutmak ve gönüllü olmak istiyor. Özellikle liseli arkadaşlarımız Türkiye'nin Doğu Akdeniz’de verdiği kararlı mücadelenin sıkı takipçileri. Gönüllü listelerimizin yarısından çoğunu liseli arkadaşlarımız oluşturuyor. Mavi Vatan Gönüllülerimiz ilk olarak kendi ailesinden başlayarak içinde bulunduğu çevreyi de bu kampanyaya katmak ve onları da Mavi Vatan Gönüllüsü yapmak için büyük bir özveri ile işe koyuluyor.”

TGB Antalya İl Başkanı Nilay Güven: Antalya’da belediyeler, kurumlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler, iş insanları, dershane ve lise müdürleri ile fikir alışverişlerinde bulunduk, kampanyamızı aktardık. Yaptığımız işe çaldığımız her kapıdan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Kampanyamız başladığından bu yana Antalya’da 500'den fazla vatandaşımızı gönüllü yaptık. Mavi Vatan bizim geleceğimiz. Bu çalışmalarla biz geleceğimize, yarınlarımıza, sahip çıkıyoruz ve bizden sonraki nesillere de bağımsız, başı dik bir Türkiye bırakacağız.

TGB Denizli İl Başkanı Ali Rıza Yığ: TGB Denizli olarak 15 Ekim'den itibaren çalışmalarımıza başladık. Şehrimizin duvarlarını, okul panoları gibi ele aldık ve şehrimizin duvarlarını Mavi Vatan afişlerimizle donattık. Yaptığımız esnaf ve alan çalışmalarımızda vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Ve onları gönüllü yapıyoruz. Açtığımız stantlar vatandaşlarımızın ilgi odağı oluyor. Mavi Vatan bilincini Denizli'de ilmek ilmek örüyoruz.

Mavi Vatan Gönüllüsü Kimdir?

TGB üyesi gençler bulundukları illerde Mavi Vatan Gönüllüleri ile birlikte çalışma yürütüyor. Gönüllüler TGB ile birlikte saha çalışmalarına katılıyor, hazırlanan kitapçık, bildiri ve dergileri vatandaşlara ulaştırarak Mavi Vatan bilincini yaymak için çaba gösteriyor.

Mavi Vatan Gönüllülerinin görevleri nedir sorusuna cevap veren TGB GYK Üyesi Dilek Çınar “Mavi Vatan Gönüllüsü, Mavi Vatan bilincinin ülkenin dört bir yanına taşınması için güncel gelişmeleri takip eder, edindiği bilgileri çevresiyle paylaşır. İlindeki Mavi Vatan Gönüllüleriyle eş güdüm halinde çalışır ve yeni gönüllüler kazanmak için afiş, bildiri, dergi gibi materyaller ve sosyal medya araçlarıyla Mavi Vatan'ın önemini anlatır. Çevresini gönüllü yapar. Mavi Vatan'la ilgili üretim faaliyetinde bulunur, yazılar yazar, video içerikleri üretir, görsel tasarımlar üretir. Yani Mavi Vatan Gönüllüsü, Mavi Vatan için emeğini ve vaktini karşılıksız verendir.” dedi.

Nasıl Mavi Vatan Gönüllüsü Olunur?

Mavi Vatan Gönüllüsü olmak için 0506 472 0231 numaralı telefon aranabilir veya aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

TGB’de Üye Patlaması: 10 günde 750 üye

Geçtiğimiz iki haftada Türkiye’nin 81 ilinden 10 bin Mavi Vatan Gönüllüsüne ulaşan TGB, vatanseverliğin bayrağını yükseltmek için örgütlenme atağı başlattı. Vatandaşlara “TGB’ye Üye Ol” çağrısı yapan TGB’liler, son 10 günde 750 yeni üye yaptı. Türk milletinin vatan mücadelesinde TGB’yle omuz omuza olduğunu belirten TGB Genel Başkan Yardımcısı Bilal Gürbüz, “Milletimizin Mavi Vatan’daki gelişmeler konusunda çok hassas ve bilinçli. Bu vicdan ve bilinci TGB’de birleştirerek vatan mücadelemizi büyütüyoruz. Üniversiteler salgın dolayısıyla kapalı ancak vatandaşlarımız Mavi Vatan için hiç çekinmeden TGB’yle mücadeleye atılıyorlar. Biz de bu sorumlulukla, Türkiye’yi bölmek isteyenlere karşı mücadelemizi daima yükselteceğiz” dedi.

DOĞU VE GÜNEY DOĞU İLLERİNDEN MAVİ VATAN’A BÜYÜK İLGİ

Mavi Vatan Kampanyasına Doğu ve Güneydoğu illerinden de ilgi yoğun. TGB Genel Merkezi’nin verdiği bilgiye göre Elazığ, Batman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şırnak, Hakkari gibi merkezlerden çok sayıda vatandaş Mavi Vatan için gönüllü formu doldurdu.

Mavi Vatan Gönüllü Buluşmaları

Mavi Vatan Gönüllüleri, salgın koşullarına uygun olarak yüz yüze veya uzaktan bağlantı yöntemiyle buluşmalar gerçekleştiriyor. Bugüne kadar X şehirde yüzlerce lise ve üniversite öğrencisi gencin bir araya geldiği bu buluşmalarda gönüllüler karasularımızdaki meşru haklarımızı, yetkilerimizi ve egemenliğimizi konuşarak Türk gençliğine ve Türk milletine denizlerdeki vatanımızı anlatmak, Mavi Vatan bilincini tüm Türkiye’ye yaymak için planlamalar yapıyor.

TGB Kahramanmaraş İl Temsilcisi Merve Canpolat: Kahramanmaraş il başkanlığımızı yeni kurmamıza rağmen çok kısa sürede hedeflediğimizden çok daha fazla gönüllü sayısına ulaştık. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Mavi Vatan kampanyamızı duyurabilmek, Mavi Vatan bilincini yayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz, masa çalışmaları yapıyoruz, şehri afişlerimizle donatıyoruz. Bu çalışmalarımızı gören büyüklerimiz bizleri takdir ediyor, bizlerle gurur duyduklarını söylüyorlar, gençlerimiz ise bize katılıp bu mücadeleyi beraber yürütmek istediklerini dile getiriyorlar. Başlattığımız üye atılımıyla beraber TGB’yi Kahramanmaraş’ta vatansever ve Atatürkçü gençliğin adresi haline getireceğiz.

TGB Kahramanmaraş Mavi Vatan Buluşması
TGB Kahramanmaraş Mavi Vatan Buluşması

TGB Malatya İl Başkanı Eren Talha: Malatya'da TGB'yi kurmanın heyecanı içindeyiz. Mavi Vatan kampanyamızın çalışmalarına başladık. Saha çalışmalarını ve propaganda çalışmalarımızı planladık. Hedefimize en kısa sürede ulaşmak istiyoruz.

TGB Şanlıurfa İl Temsilcisi Şanlıurfa Hakim Ağar: Planlamalarımızı yaptık. Çalışmalarımıza başladık. Önümüzdeki dönem Şanlıurfa'da çok üye kazanacağız. Şanlıurfa'da TGB'ye çok büyük ilgi var. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz.

“Mavi Vatanımızın bir damla suyundan vazgeçmeyeceğiz!”

TGB'nin başlattığı Mavi Vatan kampanyası için gönüllü olan vatandaşlar, çalışmayla ilgili şu mesajları gönderdiler: 

Düzce’den Serap B: “Kurtuluş Savaşı’nda topraklarımıza göz dikenlere gereken cevabı verdik. Sularımızdaki egemenlik haklarımıza göz dikenler de aynı cevabı alacaklardır. Mavi Vatanımızın bir damla suyundan vazgeçmeyeceğiz!”

Samsun’dan Beyza C: “Atamızın da dediği gibi "Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer." Değişen ve gelişen dünyada, Mavi Vatan'ın geleceğimiz olduğunu bilen ve savunan Türk Gençleri olacağız!”

İstanbul’dan Elif İ: “Her nerede olursam olayım canım da malım da vatanıma fedadır. Geçmişimizdeki gibi yine bu topraklar uğruna mücadelemizden ödün vermeyeceğiz. Ben de mavi vatan gönüllüsüyüm.”

Gazi Erten ACIR: “Mavi Vatan ve vatanseverlik bilinci Türk milletinin zihnine mıh gibi çakılmalı, öyle ki akıllarından vatandaşlık ve vatan bilinci asla çıkmamalı.”

İzmir’den Sinan V: “Tüm kalbimle Mavi Vatan'ı destekliyorum, Mavi Vatan doktrinini sadece sahip olduğu ekonomik değeri olan kaynaklar açısından değil gelecek nesillerin uygar dünyada başı dik yaşayabilmesi için çok önemsiyorum. Bu platformu oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Pruvamız neta olsun.”

TGB İstanbul Mavi Vatan Gönüllüleri Buluşması
TGB İstanbul Mavi Vatan Gönüllüleri Buluşması

MAVİ VATAN BİLİNCİ LİSELERDE!

TaLeBe'ler Türkiye’nin dört bir yanında Mavi Vatan rüzgârı estiriyor. Liseliler; okullarda, dershanelerde, şehir meydanlarında, mahallelerde, hatta kafe, halı saha ve internet kafe gibi yerlerde Mavi Vatan’ın önemini anlatıyor, gençliği mücadeleye çağırıyor.

İki haftadadır süren çalışmalarla 3000’i aşkın liseli Mavi Vatan Gönüllüsü oldu. İl ve ilçelerde gönüllü buluşmaları düzenleyen Türkiye Liseliler Birliği (TLB), yeni üye olan liselilere görevler veriyor, Mavi Vatan ve Türkiye'nin bağımsızlığını koruyacak ve yüceltecek önderler yetiştiriyor.

"Mavi Vatan Rotamız Liselerde Haritamız"

Liseliler, gönüllü çalışmasının yanı sıra okul duvarlarını da Mavi Vatan bilinciyle donatacak. “Mavi Vatan Rotamız Liselerde Haritamız” sloganıyla harekete geçen TLB, Türkiye’nin tüm liselerine Mavi Vatan haritası asmayı hedefliyor.

TLB Genel Sekreteri Ali Murat Engin, yürüttükleri çalışmanın detaylarını gazetemize aktardı. Engin, "Liseliler, Onbeşlilerden bugüne vatanı için öne atılmıştır, atılmaktadır. TLB, bu vatansever liseli geleneğinin bayraktarıdır. Mavi Vatan kampanyamız "Z Kuşağı" safsatalarını bir kez daha yerle bir ediyor. Gençliğin yüreği ülkesi ve milleti için çarpıyor ve gençlik geleceğine sahip çıkıyor.

Şu ana dek İstanbul, Ankara, Denizli, İzmir, Konya, Muğla, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Zonguldak illerinde merkezi ziyaretler gerçekleştirdik. Yüzlerce liseli gönüllüyle buluştuk. Bu gönüllüler TLB'ye üye oldular. Doğu ve Güneydoğu illerimizin ilçelerine kadar uzanan bir gönüllü ağı kurduk ve buralarda yeni teşkilatlar kuracağız.

Bununla birlikte okullarımızda harita çalışması yürütüyoruz. Dünyaya kabul ettirmek istediğimiz sınırları en başta gençlik benimsemeli ve sahip çıkmalı. Mavi Vatan Haritası, Türkiye'nin deniz sınırlarını gösteren tek haritadır. Misakı Milli'mizdir. Bu harita, liselilerin bilincine ve yüreğine kazınmalıdır, okullarda bir bayrak gibi dalgalanmalıdır." dedi.

1/4
2/4
3/4
4/4

MAVİ VATAN’IN ELÇİLERİ

Başta Almanya olmak üzere TGB temsilciliğinin olduğu Fransa, İsviçre, İngiltere, Hollanda, Belçika, İsviçre ve Avusturya gibi Avrupa'nın her ülkesinde de Mavi Vatan Gönülleri çalışmalar yürütüyor. Avrupa'da birlik içinde yaşayan Türkler, şimdi de Mavi Vatan için birleşiyor. Buradaki vatansever Türkler, TGB’nin Mavi Vatan Kampanyasına büyük ilgi gösteriyor.

TGB Almanya Başkanı Can Çakır, Avrupa’daki çalışmalarla ilgili, “Kampanyamız gerçekten bir dip dalgası yaratmış durumda. Avrupa’da yaşayan Türkler, Mavi Vatan için hemen her göreve atılmış durumdalar. Çünkü bu kampanya aynı zamanda Özden Örnek ve Soner Polat amirallerimizin, Cengiz Topellerin ve Rauf Denktaş'ın bıraktığı mirastır. Denizlerimizdeki taleplerimiz haklı ve bu haklılığımızın Avrupa'nın bilim dünyasında da doğrulandığını görüyoruz ancak arada bir Türkiye'ye hak veren bir-iki çıkmasıyla da yetinemeyiz. Mavi Vatan kampanyamız ile denizlerimizdeki haklılığımızı tüm dünyaya duyurmalıyız. Bu yüzden de yurtdışındaki tüm gönüllülerimizi biz aynı zamanda birer Mavi Vatanın elçileri olarak görüyoruz. Bu elçilerin mücadelesiyle Sevilla Haritası adındaki denizlerin Sevr planını planlandığı merkezlerde çöpe atacağız. Bu elçilerin gücüyle dayandığımız mirası daha da ileri taşıyacağız.”

TGB Almanya Mavi Vatan Buluşması
TGB Almanya Mavi Vatan Buluşması

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler