19 Mayıs'ın 100. Yılında Yeniden Türkiye İçin Kenetlen

19 Mayıs'ın 100. yılında 100 bin gençle birlikte İstanbul'da Barbaros Meydanında Türkiye için kenetleniyor ardından 100 yılın şöleninde buluşuyoruz!

19 Mayıs'ın 100. Yılında Yeniden Türkiye İçin Kenetlen

TÜRK MİLLETİNE 19 MAYIS ÇAĞRIMIZ: 100 YIL SONRA YENİDEN TÜRKİYE İÇİN KENETLEN

Belgrad Ormanında yaptığımız basın açıklaması ile 19 Mayıs programımızın detaylarını açıkladık. 19 Mayıs’ta İstanbul’da “100 Yıl Sonra Yeniden Türkiye için Kenetlen” sloganıyla yürüyeceğiz ve ardından 100 Yılın Şöleni’ni gerçekleştireceğiz.

Türkiye’nin yaşadığı sorunları aşabilmesi amacıyla, Türk milletini birleştirmek için harekete geçiyoruz. Bunun için 19 Mayıs’ın 100. yılı milletimiz için büyük bir şanstır. Tüm vatandaşlarımızı 19 Mayıs’ta “100 Yıl Sonra Yeniden Türkiye için Kenetlen” sloganıyla yürümeye çağırıyoruz. Yürüyüşün ardından 100. yılın coşkusunu 100 Yılın Gençlik Şöleni’yle taçlandırıyoruz.

“100 YIL ÖNCE DE KENETLENEREK BAŞARDIK”

Genel Başkanımız Yıldırım Gençer, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bütün dünyaya ve Türkiye düşmanı bütün odaklara karşı 100 yıl önce nasıl yaptıysak bugün de bütün gençliği ve Türk milletini emperyalizme ve geleceksizliğe karşı, Atatürk’te, vatan savunmasında ve üretimde kenetliyoruz! Sağ, sol demeden, PKK, FETÖ ve cümle terör örgütlerine karşı kenetleniyoruz. Dün, bugün demeden vatanımız ve emeğimiz için kenetleniyoruz. Karamsarlığa karşı, zor günleri paylaşarak aşma kararlılığıyla kenetleniyoruz. 100 yıldır Türkiye’yi teslim alamadılar. Sonsuza dek de alamayacaklar! 100 yıl önce birbirimize kenetlenerek başardık, bugün de kenetlenerek başaracağız.”

“KURTARICI BEKLEMİYORUZ, VAZİFEYE ATILIYORUZ”

“Büyük kurtuluşumuzun ateşlendiği tarih 19 Mayıs 1919’dan 100 yıl sonra yeniden zor günlerden, ateşli günlerden geçiyoruz. İkinci İstiklal Savaşı günlerindeyiz. 100 yıl önce de düşman yurdumuzu çevrelemişti, bugün de Doğu Akdeniz’den ve Ege’den kuşatmaya çalışıyor. ABD ve onun bölücü terör örgütleri PKK ve FETÖ ülkemizi tehdit ediyor. Bütün bunlara karşı, Mehmetçik’imiz bütün onuruyla cephede düşmanı alt ediyor. Cumhuriyetimiz bütün kurum ve değerleriyle mücadele ediyor. 100 yıl önce de milletimiz fakr’u zaruret içinde harap ve bitap haldeydi; bugün de ailemiz, işçimiz, esnafımız ve gençliğimiz borçlanma ekonomisinin yarattığı sarsıntılar içerisinde bir çıkış yolu arıyor. İşte, 100 yıl önce bütün bu zor koşullara ve yedi düvel emperyalistlere rağmen bir millet küllerinden doğdu ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde dünyayı ayağa kaldıran büyük kurtuluşa imza attı. Bugün de bağımsız, özgür, başı dik ve üreten bir Türkiye için, o büyük mirası, Türk gençliği olarak üstleniyoruz. Kurtarıcı beklemiyoruz, vazifeye atılıyoruz!”

COŞKULU YÜRÜYÜŞ, DOPDOLU ŞÖLEN

19 Mayıs 2019, saat 15.00’te 100 bin gençle İstanbul Beşiktaş İskele Meydanı’nda buluşuyor, yürüyüşün ardından saat 18.00’de Maçka Küçükçiftlik Park’ta 100 Yılın Gençlik Şöleni’ni gerçekleştiriyoruz. 100 Yılın Şöleninde, Ogün Sanlısoy, Kurtalan Ekspres, Oğuz Aksaç, SesVerSus, Mir Sanat Topluluğu ve Mehmet Eti sahne alacak.

Tüm halkımızı 19 Mayıs'ta Türkiye Gençlik Birliği ile yürümeye ve 100 Yılın Gençlik Şölenine katılmaya davet ediyoruz.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler