Afganistan'ın Emperyalizme Karşı Zaferini Selamlıyoruz

Afgan halkı, cesaretle ve kararlılıkla verdiği 20 yıllık bağımsızlık mücadelesinin sonunda Amerika’yı topraklarından defetmiştir.

Afganistan'ın Emperyalizme Karşı Zaferini Selamlıyoruz

1.ABD emperyalizmi bu kez de Afganistan’da yenilmiştir.

Afgan halkı, cesaretle ve kararlılıkla verdiği 20 yıllık bağımsızlık mücadelesinin sonunda Amerika’yı topraklarından defetmiştir. Bölgemize ve bütün insanlığa kutlu olsun!

2. Taliban, Afgan halkının kanıyla canıyla verdiği Afganistan'ın bağımsızlık mücadelesini başarıya ulaştıran güçtür. Bu nedenle tüm dünya tarafından meşru hükümet olarak tanınmaya başlamıştır. Afganistan’daki rejim ve kurulacak hükümet Afganistan’ın iç meselesidir.

3.Afganistan’da yaşananları laiklik-şeriat tartışmasına indirgeyenler Amerika’nın yıllardır bölgemizdeki hangi zulmüne ses çıkarmıştır?

Aksine 20 yıl önce Irak işgal edilirken “Ne Sam, Ne Saddam” diyenler işgalin ardından Amerika’nın tecavüzlerini, katliamını meşrulaştırma rolü üstlenmişlerdi.

Bugün de Taliban’ın sakalını, kıyafetini hedef alanlar ABD’nin yenilgisini örtbas etmeye çalışmaktadır.

4.” Türk askeri Afganistan’dan çekilsin” kampanyası başlatanlar Biden planlarına alet olmaktadır.

Türk askeri NATO emrindeyken, Amerikan askerleri katliamlar yaparken sesini çıkarmayanlar Afganistan bağımsız olunca “Türk askeri Afganistan’dan çekilsin” diye feryat ediyor. Feryatlarının zamanlaması da Amerikan yenilgisini paylaştıklarının kanıtıdır.

5. Atatürk “Emperyalizm mahv ve nabut olacak” demişti. Emperyalizm bugün mahv ve nabut oluyor!

Afganistan’ın bağımsızlığına burun kıvıranlar Afgan halkının emperyalizme karşı zaferini değil Amerika’nın bozgununu paylaşmaktadır.

Onlara bu filmin sonunu söylüyoruz: Amerikan planlarına bağlananların, ABD kargo uçağının tekerinden yuvarlanmak dışında bir şansı yok!

Artık dünyanın her yerinde Amerikan uşaklığının sonu korkakça kaçmaktır. Hiçbir güç ABD'nin yenilgisini yavaşlatamaz.

6. Tarih hiç şaşmaz. ABD postalının olduğu yerde laiklik de özgürlük de olmaz.

Bağımsızlığın olmadığı yerde özgürlük ve eşitlik olmaz.

Milletlerin kurtuluşu ve özgürlükleri için verecekleri mücadele önce vatan topraklarında bağımsız, başı dik bir devlet yaratarak mümkündür.

7. Her toplum kendi önündeki sorunları çözer.

Afgan halkı da Amerika’yı topraklarından defederek kazandığı bağımsızlık savaşının sonunda başı dik, özgür bir millet yaratacaktır.

Türkiye Gençlik Birliği olarak Bağımsız Afganistan’ın ve Afgan halkının mücadelesinin yanındayız.

Tarih:
Diğer Haberler