HDP Kapatılsın Yürüyüşleri Sürüyor

İstanbul, İzmir, Muğla'nın ardından Eskişehir ve Denizli’de de “Mecliste Terörist İstemiyoruz HDP Kapatılsın” pankartı ile yürüyüşler yapıldı.

HDP Kapatılsın Yürüyüşleri Sürüyor

Şehir şehir düzenlediğimiz “HDP Kapatılsın” yürüyüş ve basın açıklamaları sürüyor. İstanbul, İzmir, Muğla ve Sakarya’nın ardından Eskişehir ve Denizli’de de “Mecliste Terörist İstemiyoruz HDP Kapatılsın” pankartı ile yürüyüşler yapıldı. 

Denizli ve Eskişehir’de de açtığımız masalar ile yüzlerce imza toplandı ve yürüyüşlerle herkesi HDP’nin kapatılması için imza vermeye davet ettik. Yürüyüşlerde “Dağda, Mecliste, Ovada PKK İstemiyoruz, Erenler Yaşasın HDP Kapatılsın, Hepimiz Mehmetçiğiz” yazılı dövizler taşındı. HDP’nin kapatılması için büyük bir kalabalıkla gerçekleşen yürüyüşlerde "Kahrolsun PKK, İş Birlikçi HDP" "Şehitler Ölmez, vatan bölünmez" sloganları vardı.

“HDP’yi hep birlikte kapatalım”

TGB Denizli İl Başkanı Ali Rıza Yığ “Türk milleti olarak 40 yıldır PKK’ya karşı mücadele veriyoruz. Verilen bu mücadelemiz bizi zafere bir adım daha yaklaştırmaktadır. Ordumuz dağda, ovada PKK terörünün kökünü kazımıştır. PKK bitme noktasına gelmiştir. PKK’ya karşı verilen mücadeleyi başarıya ulaştırmanın zamanı gelmiştir” dedi. Yığ sözlerini  “Gelin, HDP’yi hep birlikte kapatalım. Mehmetciğimizin kahramanca mücadelesine omuz verelim! Diyarbakır Annelerinin sesine güç katalım! Şehitlerimize vazifemizi yerine getirelim” diyerek bitirirken Denizli halkını da bu mücadeleye omuz vermeye davet etti.

“HDP, PKK’nın meclisteki koludur”

Eskişehir’de yapılan yürüyüşün ardından konuşma yapan İl Başkanı Ata Pelvanoğlu “PKK’nın Parlamentodaki kolu olan HDP’nin faturası kabarıktır. PKK güdümündeki HDP liderleri, teröristlerin tabutlarını sırtlarında taşımış, terör örgütünün suçlarına ortak olmuştur. HDP, Selahattin Demirtaş’ın ifade ettiği gibi Abdullah Öcalan’ın projesidir. HDP, Figen Yüksekdağ’ın söylediği gibi sırtını YPG ve PYD’ye yaslamaktadır" diyerek HDP’nin terör partisi olduğunu vurguladı. 

Eskişehirlilere HDP’nin kapatılması için çağrı yapan Pelvanoğlu, "Eren Bülbüllerin yaşaması için HDP kapatılmalıdır. Bedirhan bebeklerin nefes alması için HDP kapatılmalıdır. Necmettin Yılmaz, Aybüke Yalçın öğretmenlerimizin derslerine girebilmesi için HDP kapatılmalıdır. Geleceğimiz için HDP kapatılmalıdır" dedi.

Kampanyaya destek olmak için HDP Kapatılsın masalarını ziyaret edebilir veya “hdpkapatilsin.com” adresinden imza verebilirsiniz.

İmza vermek için bağlantıya tıklayabilirsiniz:

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler