ODTÜ'de Milli Kahramana Saldırı Girişimi

Terör örgütü PKK destekçisi bir grup ODTÜ'de vatan kahramanı Namık Kemal'le ilgili düzenlenecek etkinlik öncesi saldırı girişiminde bulundu.

ODTÜ'de Milli Kahramana Saldırı Girişimi

Terör örgütü PKK’nın üniversite yapılanması her geçen gün etkisini yitiriyor. Kuvvet kaybeden PKK destekçisi gruplar çirkin yöntemlere başvurmaya başladı. Öğrencilerin milli değerlere sahip çıkmasını içine sindiremeyen terör destekçileri son olarak ODTÜ’de vatan kahramanı ve hürriyet şairi Namık Kemal etkinliğini yaptırmamaya çalışıyor.

Katılımcı toplulukların üye ve yöneticilerini tehdit etmenin yanı sıra Namık Kemal posterlerini sökmeye çalışan PKK destekçileri üniversite öğrencilerinin tepkisini çekti. Namık Kemal fotoğrafının bulunduğu etkinlik afişlerinin üstüne "Üniversiteler faşizme mezar olacak" "Bütün dünya halkları kardeştir" gibi yazılar yazan gruplara karşı ODTÜ Savunma Sanayi Topluluğu Yöneticisi Kayahan Çetin şu açıklamayı yaptı:

“Namık Kemal bizim vatan kahramanımız ve hürriyet şairimizdir. Onun fedailiği Türk gençliğine örnektir. Milletimiz, Namık Kemaller sayesinde birleşti, devletimiz onların fedakarlığıyla kuruldu. Namerçe yapılan bu saldırılar Namık Kemal’in şahsında bütün milletimize yapılmaktadır. Bu saldırıyı yapanların başarı şansı yoktur. Bütün arkadaşlarımızın ve milletimizin gönlü rahat olsun: ‘Felek her türlü esbâb-ı cefasın toplasın gelsin. Dönersek kahbeyiz millet yolunda bir azîmetten.’”

PKK destekçilerinin tüm çabalarına rağmen ODTÜ öğrencilerinin etkinliğe yönelik ilgisinin üst düzeyde olduğunu belirten Çetin, ODTÜ’nün bütün öğrencilerini düzenlenecek etkinliğe davet etti.

ODTÜ Savunma Sanayi Topluluğu, Avrasya Topluluğu ve Türkçe Topluluğu'nun birlikte düzenlediği "Tarihten Bugüne Vatan ve Hürriyet: Namık Kemal" etkinliği ODTÜ'nün sevilen hocaları Taner Zorbay ve Cem Tezer'in katılımıyla 26 Aralık Perşembe günü İİBF A Blok Faud Amfisi'nde gerçekleşecek.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler