TGB Ankara Yeni Başkanını Seçti

Yeni dönemde TGB Ankara İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle ODTÜ Tarih Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Kayahan Çetin seçildi.

TGB Ankara Yeni Başkanını Seçti

Türkiye Gençlik Birliği Ankara İl Başkanlığı, 17 Aralık günü TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer’in katılımıyla çevrimiçi olarak genel üye toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer’in konuşmasıyla başladı. Yeni dönemde TGB Ankara İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle ODTÜ Tarih Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Kayahan Çetin seçildi.

Yeni il başkanının seçilmesinin ardından siyasi gündemin tartışılmasıyla devam eden toplantıda ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımların Türkiye’nin sanayisi için bir fırsat olduğu vurguları yapıldı. Bu yaptırımların Türkiye’nin ne S-400’e dair tutumunu değiştireceğini ne de ülkemizi Mavi Vatan’daki kararlı mücadelesinden vazgeçireceği ifade edildi.

Gelecek dönemde TGB Ankara birimlerinin salgın döneminde okullarında Atatürkçülük ve vatanseverlik mücadelesini nasıl büyütebileceği konuşuldu ve yol haritası belirlendi.

Toplantı İl Başkanı Kayahan Çetin’in konuşması ile sona erdi. Kayahan Çetin yaptığı konuşmada: “Türkiye emperyalizmle mücadelede artık başka bir noktada. Türkiye Gençlik Birliği olarak bizler de başka bir noktadayız. Bizlerin de büyük mücadeleleriyle başlayan Türkiye'nin Atlantik'ten kurtulup Asya'daki bağımsız yerini alma süreci tüm hızıyla sürüyor. Türkiye Gençlik Birliği bu sürecin öncüsü olan, fedaisi olan teşkilattır. TGB; Atatürk'ün "işe teşkilatla başlama" düşüncesini miras alan, Türk Devrimi'nin 150 yıllık teşkilatlı mücadele geleneğini bugüne taşıyanların örgütüdür. Yeni dönemde hepimize düşen önemli görevler var. Rotamız Mavi Vatan kampanyamızda tüm Türkiye'de ve Ankara'da yakaladığımız başarıyı sürdüreceğiz, estirdiğimiz rüzgârı fırtınaya çevireceğiz" dedi.

Yeni dönemde TGB Ankara İl Yönetimine ve yeni Ankara İl Başkanımıza başarılar dileriz. 

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler