TGB’den İstanbul Sözleşmesi Açıklaması

“Kadın mücadelesi emperyalizmin denetim ve dayatmalarıyla verilemez.”

TGB’den İstanbul Sözleşmesi Açıklaması

İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması Türkiye’de büyük bir ses getirdi. “İstanbul Sözleşmesi kadın haklarını savunuyor muydu?” sorusuna Türkiye Gençlik Birliği’nden açıklama geldi.

“İstanbul Sözleşmesi’nin amacı insan haklarını savunmak değil insan hakları düşmanlarını savunmaktır ”

İstanbul Sözleşmesi denetim kurulunun (GREVİO) Türkiye’nin terörle mücadelesini hedef alan rapora tepki gösteren TGB, “İstanbul Sözleşmesinin uygulamasını denetleyen kurul (GREVİO) Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsızlık duyan, Eren Bülbül’ün, Bedirhan bebeğin, Şenay Aybüke Yalçın’ın ve onlarca vatandaşımızın katili terör örgütü PKK’ya kalkan görevi gören bir rapor hazırlamıştır. Hazırlanan rapor, İstanbul Sözleşmesi'nin kadın haklarını savunmak amacını değil kadın ve insan hakları düşmanlarını savunmak amacını taşıdığını açıkça göstermektedir” dedi.

“Kendi kanunlarımıza sarılacak ve kendi kanunlarımızı uygulayacağız”

Aynı zamanda Türkiye’nin kendi kanunlarına sarılması gerektiğini söyleyen TGB, “ Kadın ve erkek eşitliğini, çürümüş toplum yapılarını dayatan sözleşmelerle değil Cumhuriyet değerlerini koruyarak ve ilerleterek sağlarız. Ayaklarımız vatan topraklarına basıyor. Bu yüzden kendi kanunlarımıza sarılacak ve kendi kanunlarımızı uygulayacağız, 6284’e sarılacağız. Kadınlarımızın, çocuklarımızın, Türk Milletinin bağımsız ve başı dik bir yaşam sürmesi için milli demokratik devrimimizi tamamlayacağız” diyerek İstanbul Sözleşmesi’nin bir dayatma projesi olduğunu vurguladı.

İşte açıklamanın başlıkları:

1) Kadın mücadelesi emperyalizmin denetim ve dayatmalarıyla verilemez. Türk kadının eşitlik, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi İstanbul Sözleşmesi’yle değil Cumhuriyet Devrimlerini savunarak verilir.

2) İstanbul Sözleşmesi toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim özgürlüğü adı altında erkek ve kadın cinsiyetlerinin ortadan kaldırmakta ve eşcinselliği normalleştirilmektedir.

3) İstanbul Sözleşmesinin uygulamasını denetleyen kurul (GREVİO) Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsızlık duyan, Eren Bülbül’ün, Bedirhan bebeğin, Şenay Aybüke Yalçın’ın ve onlarca vatandaşımızın katili terör örgütü PKK’ya kalkan görevi gören bir rapor hazırlamıştır.

4) Hazırlanan rapor, İstanbul Sözleşmesi'nin kadın haklarını savunmak amacını değil kadın ve insan hakları düşmanlarını savunmak amacını taşıdığını açıkça göstermektedir.

5) Kadın ve erkek eşitliğini, çürümüş toplum yapılarını dayatan sözleşmelerle değil Cumhuriyet değerlerini koruyarak ve ilerleterek sağlarız.

6) Ayaklarımız vatan topraklarına basıyor. Bu yüzden kendi kanunlarımıza sarılacak ve kendi kanunlarımızı uygulayacağız, 6284’e sarılacağız. Kadınlarımızın, çocuklarımızın, Türk Milletinin bağımsız ve başı dik bir yaşam sürmesi için milli demokratik devrimimizi tamamlayacağız.

7) Kadınlarımızın yerlerde sürüklendiği değil omuzlar üzerinde taşındığı, hayatın her alanında eşitliğin sağlandığı, sevgi ve saygının tek hükümdar olduğu dünyayı Cumhuriyetle kuracağız.

Tarih:
Diğer Haberler