TGB’den Sözde Bilim Kongresine Tepki

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İzmir İl Başkanı İkra Göksu Nacar, İzmir’de önceki gün başlayan 16. Karaburun Bilim Kongresi’ne tepki gösterdi.

TGB’den Sözde Bilim Kongresine Tepki

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İzmir İl Başkanı İkra Göksu Nacar, İzmir’de önceki gün başlayan 16. Karaburun Bilim Kongresi’ne tepki gösterdi. Nacar açıklamasında “Türkiye karşıtı kim varsa toplanmış ittifak çağrısı yapıyor” dedi ve “Bu kongrenin bilim ile ilgisi var mıdır?” sorusunu yöneltti.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İzmir İl Başkanı İkra Göksu Nacar'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İzmir'de Tarihi Hava Gazı Fabrikasında Karaburun Bilim Kongresi açılışı dün yapıldı. İçeriğine baktığımızda görüyoruz ki bu etkinlik ‘bilim kongresi’ değil ancak gericilik ve bölücülük kongresi olarak adlandırılır.

“Bilim festivali altında HDP ile altılı masa ittifakının kamuoyuna açıklanması için çağrı da bulunuluyor, KHK'lılara özgürlük isteniyor, terör örgütü yöneticilerine özgürlük isteniyor, NATO savunuculuğu yapılıyor, LGBT propagandası yapılıyor.

“Bu kongrenin bütçesini üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve İzmir kamuoyuna soruyoruz. Bu kongrenin bilim ile ilgisi var mıdır?

“Görüyoruz ki İzmir'de bilim düşmanı, Türkiye karşıtı kim varsa toplanmış ittifak çağrısı yapıyor, Tunç Soyer de finansmanlığını yapıyor. Bu bilim dışı fikirlerin ne İzmir'de ne Türk milleti nezdinde karşılık bulma ihtimali yoktur.

“NATO'dan çıkacağız! PKK'yı bitireceğiz! HDP'yi kapatacağız!”

Tarih:
Diğer Haberler