TGB GELENEKSEL YAZ KAMPLARI TAMAMLANDI

Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) 8-14 Temmuz’da İzmir Dikili’de ve 3-9 Ağustos’ta Antalya Kemer’de düzenlediği Geleneksel Yaz Kampları tamamlandı.

TGB GELENEKSEL YAZ KAMPLARI TAMAMLANDI

Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatansever, Atatürkçü gençler Türkiye Gençlik Birliği'nin geleneksel yaz kamplarında buluştu. Türkiye’nin doğusundan batısına kardeşlik köprüsünün kuvvetlendirildiği kamplarda gençler hem bütün bir senenin yorgunluğunu attı hem de Türkiye’nin yarınlarını yönetmek için hazırlandı. Gençler kamplardan Türkiye’yi yönetecek kadrolar olarak ayrıldı. Bölücü terörün belinin kırıldığı Doğu ve Güneydoğu illerinden TGB kamplarına yoğun katılım dikkat çekti. Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Malatya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’dan gelen gençler HDP’nin bir an önce kapatılması için bölgede mücadele başlatacaklarını söyledi.

Kamplarda atölyelerden takım oyunlarına, forumlardan spor müsabakalarına kadar birçok faaliyet düzenlendi. Gençler hem yeteneklerini keşfetti hem de eğlenirken öğrendi. TGB’liler kamp esnasında Türkiye’ye yapılan saldırılara karşı da hemen harekete geçti. Ormanlarımızı Biden’ın emriyle kundaklayan HDP/PKK’ya karşı Yeşil Vatanı savunmak için seferberlik ilan edildi. Onlarca TGB’li dönüşümlü olarak yangın bölgelerinde söndürme ve yardım çalışmalarına katıldı. Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı birer çelik kalkan görevi gören TGB, bu süreçte dayanışma ruhunu ortaya koyarak zorlu süreçlerin aşılmasına büyük bir katkıda bulundu.

“TÜRKİYE’Yİ ATEŞLER İÇİNDE BIRAKMAK İSTEYEN ABD KARŞISINDA GENÇ TÜRKLERİ BULDU”

TGB Kamplarının, Amerikan emperyalizmine karşı Tam Bağımsız Türkiye için mücadele kararlılığının perçinlendiği merkez olduğunu vurgulayan TGB Genel Başkanı Dilek Çınar şunları söyledi:

“2021 yılının ikinci yaz kampını Antalya/Kemer'de başarıyla tamamladık. Kampımız sırasında ABD eliyle PKK'nın çıkardığı yangınları söndürmek ve yangından zarar gören vatandaşlarımıza yardımcı olmak için ekipler oluşturduk. Kampımız hem bir eğitim alanı hem de yangın söndürme çalışmalarına ekipler sevk ettiğimiz bir koordinasyon merkeziydi. Türkiye'yi ateşler içinde bırakmak isteyen ABD emperyalizmi ve piyonları PKK/HDP, FETÖ karşısında Genç Türkleri buldu. Milletimiz kenetlendi, yangınları kontrol altına aldı. Bu yangınların sönmesi için HDP kapatılmalıdır. Yaz kampımızın en önemli sonucu bu mücadeleyi daha yukarıya taşıma iradesidir.”

ATEŞİ VE İHANETİ GÖZLERİMİZLE GÖRDÜK!”

Ormanlarımızın kundaklanması sonrası söndürme çalışmalarına katılmak ve vatandaşlara destek olmak için oluşturulan TGB heyetine başkanlık eden Genel Başkan Yardımcısı Işıkgün Akfırat şunları söyledi:

‘’ Antalya Kemer'deki kampımızın ilk günü hemen bir TGB heyeti oluşturup yangınla mücadele çalışmalarına omuz vermek için Muğla'ya geçtik. Orada PKK'nın kundakladığı yangınları, ateşi ve ihaneti gözlerimizle gördük. Sabotajların hedefinde ekonomimiz, turizmimiz, devletimizin direnci olduğunu herkes görüyor. Türkiye'nin dört bir yanından gelen kahraman itfaiyecilerimiz, ekiplerimiz olağanüstü bir fedakarlıkla alevlerle boğuştu. Vatandaşlarımız müthiş bir imece ve dayanışmayla devlet görevlilerinin, ihtiyacı olanların yardımına koştu. Sadece yangınla değil, kundakçılara yardakçı olan bozguncu propagandayla da mücadele ettik. Devletçe ve milletçe el ele verip kenetlendiğimiz sürece, hiçbir emperyalist saldırı bizi diz üstü çökertemez. Şimdi Türkiye'miz yeniden yangın yeri olmasın diye, kundakçılara, yani HDP-PKK'ya karşı birleşme zamanı.’’

 

YENİ BİR DÜNYAYI BU GENÇLER KURACAK”

TGB Yaz kamplarında oluşturulan atölyeler ile yeteneklerini keşfederken kendilerini geliştiren TGB Üyeleri, seçtikleri atölyelerde özveriyle çalıştılar. Kampın son günü ise çalışmalarını sergilediler. TGB Yaz Kamplarında Müzik Atölyesinde gençlerle buluşan Aydınlık Gazetesi Kültür-Sanat sayfası editörü ve müzisyen Ali Ulusoy, ‘’Türkiye Gençlik Birliği (TGB), yaz kamplarında mucizeler yaratıyor. Gençlerin zihinleri berrak, öğrenmeye çok açıklar. Zorluk tanımıyorlar, mücadeleciler. Yeni bir dünyayı kuracak olan işte bu gençler. Onların arasında olmak muhteşem bir duygu.’’ dedi.

Savunma Sanatları Atölyesi Öğretmeni Yalçın Semir Akarsu TGB Kampları hakkındaki görüşlerini şöyle ifade etti: ‘’ Benim de halihazırda mezunu olduğum TGB’nin kampında; dayanışmayı, başarıya el ele odaklanma ruhunu ve Türkiye’nin geleceğine yön verecek kadroların dinamizmini tekrardan hissettim. Savunma sporları branşlarına Atatürk’ün ; Zeki, çevik ve ahlaklı kadrolarını kazandırmak açısından bu atölye önemliydi. Kamp kapsamında yapılan siyasi meseleleri oyunlarla birleştiren aktiviteler de, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini, üniversite ve liselerden yükseltmek için adete bir hazırlık çalışması tadındaydı.”

Televizyonculuk Atölyesi öğretmeni Gürkan Demir, “Televizyonculuk atölyemizde, kurduğumuz televizyon kanalına Teoman Alili TV ( T.A. TV) adını verdik. Çalışmalarımızı başından sonuna Teoman Alili disiplini, özverisi ve yaratıcılığıyla yürüttük. Her bir arkadaşımızın atölyede gösterdiği ilgi ve ortaya koyduğu gayret ne kadar doğru yolda olduğumuzu bize gösterdi.’’ dedi.

Gazetecilik Atölyesi Öğretmeni Nadir Temeloğlu, ‘’ TGB büyük bir okul. Mezun olduğumuz bu okulun yaz kampında arkadaşlarımızla buluşmak benim için büyük heyecan oldu. Çok fazla yeni TGB'li veya TGB dışından kişilerin olmasına rağmen, arkadaşlar arası uyumun bu kadar yüksek olması, katılımcıların üretkenlikleri, ilgili olmaları, özverileri, olgunlukları dikkatimi çekti. Herkesin zihni çok açıktı. Çok iyi bir kuşağın yetiştiğini söyleyebilirim. Milletimiz, gençliğe güvensin. Son olarak, böylesine düzenli, sorunsuz bir kamp örgütledikleri için TGB yöneticilerine teşekkür ediyorum.’’ dedi

 

TÜRK GENÇLİĞİ HER KOŞULDA MÜCADELE EDİYOR

Dostluğun, paylaşmanın, üretmenin mutluluğuyla, Atatürk’ün gençliğe verdiği görevleri yerine getirmek için birçok genç Yaz Kamplarında TGB’ye üye oldu. TGB’ye üye olmaya karar veren Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Nazlı Bilgin, ‘’TGB, güncel sorunları sadece eleştirmekle kalmayıp aynı zamanda çözüm de üretebilen bununla birlikte her koşulda mücadele eden dik duruşlu bir örgüt. Dinamik ve aydın gençlerin bir arada bulunduğu kampta, herkesin kendini geliştirdiği bir alanı vardı. TGB bana genç olmanın ne demek olduğunu, Türk gençliğinin vatanı için nasıl mücadele ettiğini gösterdi. İyi ki TGB'yle tanışmışım.’’ dedi.
Konya Teknik Üniversitesi öğrencisi Beyza Darıcı, ‘’Türkiye Gençlik Birliğini geleneksel yaz kamplarında tanıdım. Bu kamplarda gördüğüm candan arkadaşlık ve bilinç beni çok etkiledi. Bu kampın içerisinde TGB'ye üye oldum.’’ dedi.

Diyarbakır’dan İzmir’e Geleneksel Yaz Kampları için gelen Hüseyin Dal, “Bu yaşıma kadar gördüğüm ve duyduğum hiçbir kampa benzemiyor. Bu organizasyon sayesinde Türk'ün ve Kürt'ün yekvücut olduğunu yani kardeş olduğunu tekrar Türkiye'ye ve tüm dünyaya duyurdular. Yol boyunca ve kampta yanı başımızda olan, her bir sıkıntımızda yanımızda olan TGB yöneticilerine teşekkür ederim. Bu etkinliğin ve vatanımızın geleceği için verdikleri emeklerinin karşılığını almaları için de en içten dileklerimi sunuyorum. Türk gençliği Atatürk'ün izinde” dedi.

TGB’liler Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de verdiği görevleri uygulama kararlılığıyla kamplardan ayrıldı.


ÜRETİM KAMPININ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

TGB’li gençler yaz kamplarının yanı sıra doğayla ve toprakla buluşacağı bir de Üretim Kampı yapacak. 18-26 Ağustos tarihlerinde Çanakkale’de yapılacak kampta gençler, sabah uyandıklarında kümesten yumurtaları toplayacak. Bahçede ürettikleri taze sebzelerle kahvaltı hazırlayacak. Tarlaları ekip biçecek. Zeki ve çalışkan Türk köylüsünün eşsiz kültürü Çanakkale Üretim Kampı’nda gençlerin enerjisi ile birleşecek. TGB’liler bu kampta üretmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

 

tgb.gen.tr

 

Tarih:
Diğer Haberler