TGB Kayseri’de CHP’nin KHK Buluşmasına İzin Vermedi

CHP’nin “KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz” adı altında il il düzenlediği FETÖ ve PKK’yı kurtarma buluşmalarına TGB'den yine tepki geldi.

TGB Kayseri’de CHP’nin KHK Buluşmasına İzin Vermedi

CHP’nin “KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz” adı altında il il düzenlediği FETÖ ve PKK’yı kurtarma buluşmalarına Türkiye Gençlik Birliği’nden yine tepki geldi. KHK Mağdurları adı altında FETÖ’cüleri ve PKK’lıları kurtarma planları yapan CHP, Diyarbakır ve Konya’dan sonra Kayseri’de de karşısında TGB’lileri buldu. Etkinliğin düzenlendiği salonun önünde açıklama yapan TGB’liler “Hain FETÖ işbirlikçi CHP” sloganları attı. TGB’liler “FETÖ’nün sesi KHK buluşmaları” dövizleriyle CHP’nin düzenlediği etkinliğe karşı eylem düzenledi.

TGB CİHANGİR İSLAM’A 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ HATIRLATTI
KHK Buluşmasının yapılacağı salonun önünde TGB’lileri gören CHP milletvekilleri telaşla salona sığındı. Etkinlikte konuşmacı olan CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam salona girerken İslam’a seslenen TGB’liler, “Ey Cihangir İslam! 15 Temmuz’da o hain darbe girişimini tezgahlayan FETÖ’yü lanetleyebiliyor musun? 15 Temmuz’da o kadar şehit verdik niye bir kere anmadınız? PKK, binlerce Mehmetçiğimizi şehit etti neden bir kere anmadınız? Size söz olsun izin vermeyeceğiz, başaramayacaksınız Türk gençliği ensenizde” diyerek ‘Atatürk Gençliği Görev Başında’ sloganlarıyla tepkilerini gösterdi.

CHP, FETÖ VE PKK’YI AKLAYAMAYACAK
Etkinliğin düzenlendiği Kayseri Emek Düğün Salonu önünde TGB adına açıklama yapan Türkiye Liseliler Birliği Genel Sekreteri Barış Dikmen, “Onların bu toplantıları neden yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Onların amacı FETÖ’yü aklamak PKK’yı aklamak, Sorosun çocuğu Osman Kavala’yı aklamak. PKK’lı Selahattin Demirtaş’ı aklamak. Biz bunlara geçit vermeyeceğiz. Onlar nerede bu buluşmaları yaparlarsa yapsınlar biz onların karşısına dikileceğiz. Gerçekleri onların yüzüne çarpmaya devam edeceğiz. FETÖ’yü aklayamazlar, PKK’yı aklayamazlar. FETÖ ve PKK milletimizin ve şanlı ordumuzun kararlı mücadelesiyle ezilmiştir. CHP, FETÖ ve PKK’yı kurtaramaz! Hiçbir yerde karşımıza çıkamıyorlar, bizleri gördüklerinde kaçıyorlar. Türk gençliği FETÖ ve PKK’yı kurtarma planlarını yerle bir edecek.” diyerek TGB’nin her zaman karşılarında olacaklarını, CHP’nin PKK ve FETÖ’yü kurtaramayacağını vurguladı.

TGB’liler açıklamayı “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz!”, “Hain FETÖ İşbirlikçi CHP” sloganlarıyla tamamladı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler