Aileler, aileleri için buluşuyor

Aileler, LGBT dayatmasına karşı Saraçhane Parkı’nda bir araya gelecek.

Aileler, aileleri için buluşuyor

Aileler, LGBT dayatmasına karşı, yarın İstanbul’da buluşuyor. Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu’nun çağrısı ile bir araya gelen 150 sivil toplum örgütü “Büyük Aile Buluşması” için son hazırlıklarını yapıyor. 14.30’da Saraçhane’de başlayacak buluşmada aileler, Beyazıt Meydanı’na sessiz yürüyüş yapacak.

LGBT DERNEKLERİNİN FAALİYETLERİ
Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu’ndan yapılan açıklamada tüm dünyada LGBT aktivizminin arttığına dikkat çekildi. Bunun doğal bir süreç olmadığı vurgulanan Platformun internet sitesinde, “İnternetteki birçok dizi/film platformunda, medyada ve başta Avrupa ülkeleri ile ABD’den olmak üzere yurtdışından fonlar aldıkları kendi söylemleriyle sabit olan birçok LGBT derneği bu artışın katlanması için çalışmalar yapmaktadır. Bu dernekler ve topluluklar ise çalışmalarını eşcinselliği yaymaya yönelik olarak yönetmektedirler. Kendilerini desteklemeyen şirketleri ve kurumları ekonomik ağın dışında bırakacak yaptırımlar oluşturmak için harekete geçmiş durumdalar. Medyada, akademide, toplum içinde, iş dünyasında başta bu toplumun gençleri olmak üzere hepimiz büyük bir dayatma ile karşı karşıyayız” ifadelerine yer verildi.

 

LGBT dayatmasına karşı, 150 sivil toplum örgütünün çağrısıyla olan buluşmada konuşmaların yanı sıra Beyazıt’a sessiz yürüyüş yapılacak.

 

HEDEF: DEĞERLERİNİ KAYBEDEN BİR NESİL
Yürüyüşte, “LGBT Propaganda ve Dayatmasına Dur De!”, “Cinsiyetsiz Toplum Projesine Dur De!”, “Küresel Çetelerden Aileni ve Neslini Koru!”, “Aileyi Korumak Milli Güvenlik Meselesidir!”, “Küresel ve Emperyalist Örgütler, Çocuklarımızdan Uzak Dur!”, “Anne, Baba, Evlatla Hep Mutlu Yarınlara!”, “Toplumsal Çürümenin Karşısında Ailene Sahip Çık!” yazılı dövizler taşınacak.

 

Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu Başkanı Kürşat Mican yaptığı açıklamada, LGBT dayatmasının arkasında küresel güçler olduğuna dikkat çekti. Mican şöyle konuştu: “Araştırmalarımıza göre LGBT dayatmasının son yıllarda hızla ve rahatça yayılmasının arkasındaki bir diğer sebep küresel güçlerdir. Kurmak istedikleri yeni dünya düzeni için işleme aldıkları planların en büyük parçalarından biri LGBT yayılımıdır. Çünkü üremeyi durdurarak insan neslini azaltmak; nesilleri zührevi hastalıklara ve psikolojik bunalımlara, travmalara müptela kılmak; aile bağlarını çözerek aile mefhumunu ortadan kaldırmak, asıl hedefleri. Bu suretle değer kodlarını kaybetmiş; vatan, millet, bayrak, mukaddesat sevgisi olmayan; cinsiyetsiz, zürriyetsiz, ailesiz bireyler üreterek kolay kontrol edilebilen, istedikleri şekilde yönlendirilebilen topluluklar meydana getirmek istiyorlar. İnsan ve toplum sağlığını yozlaştırmak, insanlığın bugüne kadar yaşanagelen ve genel kabul görmüş tüm değer yargılarını ortadan kaldırmak, çok da uzak olmayan bir gelecekte her yönüyle kaotik bir dünya oluşturmak istiyorlar

PROPAGANDADA SINIR YOK
“Hızla artan dernek ve kulüp sayıları; üye sayıları; üniversite lise yapılanmaları; sanatçıların sahnelerde paçavra bayraklarını açar hale gelmesi; İstanbul’umuzda sözde onur yürüyüşleri tertip etmeleri ve bu yürüyüşleri muhtelif şehirlerde de tertip etmeye yeltenmeleri; bazı siyasilerden de açık açık destek bulmaları; ana akım medyada, sosyal medyada, dergi kitap gazete vb. her türlü neşriyatta rahatça propagandalarını icra etmeleri, milletini ve mukaddesatını seven her bir vatan evladını dehşete düşürmektedir.”

‘AİLE FERTLERİMİZLE ORADAYIZ’
Buluşmayı tertipleyenler, nefret söylemine karşı da uyardılar. Mican, “Burada nefret söylemi olmayacak. Bu haklı davamızı kışkırtmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Çünkü o gün biz çoluk çocuk tüm aile fertlerimizle burada olacağız. Ve bu milletin mayasına kastedenlere tek yürek gür bir sesle demokratik hakkımızı kullanarak dur diyeceğiz.” dedi.

VATAN PARTİSİ, CKD VE TGB DE BULUŞMADA
Büyük Aile Buluşması’nda 20 kadar konuşmacı kürsüye çıkacak. Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nden bir temsilci de konuşma yapacak. Vatan Partisi, örgütlerine ailelerin katılımı için çağrıda bulundu. Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı dün sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda, “LGBTİ dayatmasına dur diyen herkesi Büyük Aile Buluşması'na davet ediyoruz. Çocuklarımızı istismardan, gençliği yozlaşmadan, kadını değersizleşmekten kurtarmak için hep birlikte orada olacağız. Aileye sahip çıkacağız, mutlu yarınları kuracağız. Haydi anne babalar, mücadeleye!” ifadelerini kullandı.

 
 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür de “LGBT’nin insanlığı tehdit eden gerçek yüzünü anlatma mücadelesi içindeyiz. Bu mücadele siyasi eğilimlerin veya dünya görüşünün çok dışındadır. Milletçe kenetlenerek LGBT dayatmasını def edeceğiz!” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

Aydınlık gazetesinden Özlem Konur Usta'nın haberidir.

Tarih:
Diğer Haberler