Aileler HDP Binasına Ay Yıldızlı Şal Astı

Diyarbakır'da HDP önünde annelerin başlattığı nöbet sürerken HDP'lilerin ailelere karşı tavrı sabırları taşırdı. Aileler binaya ay yıldızlı şal astı.

Aileler HDP Binasına Ay Yıldızlı Şal Astı

Evlatları HDP/PKK tarafından kaçırılan Diyarbakır anneleri, binaya giren partililere “20 gündür burada oturuyoruz umurlarında değil” diyerek tepki gösterdi.

HDP/PKK'ya karşı mücadele eden anneler, kapıdan giren HDP’lilere tepki gösterdi, “Kahrolsun PKK” sloganları attı.

HDP/PKK tarafından oğlu kaçırılan baba Şehmus Kaya da HDP il binasının penceresine ay yıldız desenli şal astı.

Kaçırılan yeğeni için direnişe katılan Muhittin Avunan ise “En büyük Kandil burasıdır. Polisimize, askerimize silah sıkanlar bunlardır” dedi.

"OĞLUNU GÖTÜRDÜK PKK’YA VERDİK"

Öte yandan PKK tarafından 2015’te Şırnak’ın Cizre ilçesinde kaçırılan oğulları Emrah için Elazığ’dan gelerek, oturma eylemine katılan Bilal ve Leyla Avunan çifti, oğulları gelinceye kadar oturma eylemine devam edeceklerini bildirdi. HDP’nin terör örgütü PKK’nın bir kolu gibi çalıştığını aktaran baba Bilal Avunan, şöyle konuştu:

“Şırnak’ın Cizre ilçesinde HDP binasına gittim ve HDP’lilere oğlumu sordum. Onlar da bana, ‘Oğlunu götürdük, PKK’ya verdik’ dediler. Oğlumuzu HDP’liler kaçırmış, PKK’ya vermiş. Böyle şey olur mu? Tek çocuğumdu. Vatan görevine gönderdim, dağa kaçırdılar. Kaçırıldığından beri ondan hiç haber almadım.”

Oğlunun terör örgütü PKK’nın elinden kurtulup eve gelmesini isteyen Avunan, ailecek perişan olduklarını belirtti. Avunan, “Yazık değil mi bu anneye, bu annelere yazık değil mi? Hepsi gariban ailelerdir. Selahattin Demirtaş çıksın meydana, çıksın bu çocuklarımızı getirsin. Vallahi benim elimde olsa Selahattin Demirtaş’ı paramparça ederim” ifadelerini kullandı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler