Davutoğlu ve Babacan İçin FETÖ Ödeme Yapmış

FETÖ'cü ''kacsaatoldu'' gibi hesaplarının yöneticilerinden olduğu ileri sürülen H. Yılmaz hakkındaki iddianamenin ayrıntıları belli oldu.

Davutoğlu ve Babacan İçin FETÖ Ödeme Yapmış

Sanık hakkında "silahlı terör örgütü yöneticiliği" suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan ve Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, FETÖ'nün sosyal medyada algı yönetimi için başvurduğu yöntemler anlatıldı.

‘HESAPLAR TALİMATLA AÇILDI’
İddianamede ifadelerine yer verilen Hüseyin Yılmaz, şu bilgileri paylaştı: “Örgüt 2014 yılından sonra sadece mahrem hizmetlilerin bildiği hesaplar aç̧ma talimatı verdi, bunun için danış̧manlık biriminden takip baş̧ladı. Her ile hedefler verildi. Sorumluları tek tek bölgeleri gezdiler. Amaç̧ sosyal medyada algıyı yönetmekti. Bu anlamda herkese partili, solcu, sağcı, dindar hesap açma talimatı verildi ve her ay bunun değerlendirmesi yapıldı.

PARALAR AKRABA HESABINA
“@ankarakuşu” isimli hesabın sahibi ile önce Twitter, sonrasında da WhatsApp üzerinden iletişim kurduğunu anlatan sanık, şöyle devam etti: “Bu hesapla görüştüğümüzü benim gibi sayfayı yöneten adminler ve Zafer kod adlı Abdullah P. biliyordu. Bu hesap bize kendi reklamını değil de söylediği hesapların veya videoların reklamını yapmamızı istiyordu ya da söylediği tweetleri bĕğenmemizi ya da retweet yapmamızı istiyordu. Bizden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin videolarını, ismini hatırlamadığım İyi Parti milletvekilinin paylaşımını, Gelecek Partisi'nin üyelerinin paylaşımlarını ya beğenmem ya da retweet yapmamı istedi. Benden yapmış olduğum bu etkilȩşimler için bana M.C. üzerinden yukarıda bahsettiğim şekilde toplamda hatırladığım kadarıyla 8 bin lira kadar gönderdi.”

İddianamede, sanığın yapılan bu eylemler karşılığında gelen paraları kendi adına değil de akrabalarının hesaplarına yatırılmasını sağladığı ve bunların “koyun parası” gibi açıklamalarla gizlenmesinin de amaçlandığı anlatıldı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler