HDP Gençlik Kolları Ömer babayı PKK ile tehdit etti

Diyarbakır’da tam 7 yıldır HDP’nin kapısında eylem yapan, PKK’nın elindeki oğlunu geri isteyen baba Ömer Tokay, HDP’nin sözlü saldırısına uğradı.

HDP Gençlik Kolları Ömer babayı PKK ile tehdit etti

Evinin önünde otururken, HDP gençlik kollarından bir şahıs Tokay’ın fotoğrafını çekip, bölücü terör örgütüne bildireceğini söyledi. Şikâyet üzerine o kişi gözaltına alındı.

Ömer Tokay, PKK-HDP işbirliğinde evladı dağa kaçırılan bir baba. 2014 yılında Dağkapı Meydanı’nda PKK’ya karşı başlatılan eyleme katıldı. Aradan yıllar geçti. Pes etmedi. Bu kez 2019 yılında Diyarbakır HDP il binası önündeki oturma eyleminde yerini aldı.

Ömer Tokay’ın bu direnci HDP-PKK ikilisinde endişe ve korku yarattı.

İki gün önce Tokay, hem de evinin önünde HDP’nin sözlü saldırısına maruz kaldı, Tokay, “Evimin önündeydim, geldi fotoğrafımı çekti“ diye konuştu. Fotoğrafı çeken, daha sonra HDP gençlik kollarına mensup olduğu saptanan saldırgan, Tokay’a eylemden vazgeçmesini yoksa fotoğrafı PKK’ya vereceğini söyledi.

‘VAZGEÇMEYECEĞİM’
Ne var ki tehdit işe yaramadı, Ömer Toskay şikayetçi oldu ve saldırgan gözaltına alındı. Ömer Baba, ne olursa olsun oğlunu aramaktan vazgeçmeyeceğini söyledi. Ömer Tokay’ın oğlu Mehmet, 2011 yılında Şırnak’ta HDP’nin sözde piknik etkinliğinde kaçırıldı. Götürüldüğünde daha çocuktu, şimdi 23’ünde.

Tarih:
Diğer Haberler