İBB Rafları Teröristlere Açılamaz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, terörle ilişkili suçlardan yargılanan ve hüküm giyen Selahattin Demirtaş'ın kitaplarını raflarlarına koydu.

İBB Rafları Teröristlere Açılamaz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne bağlı Kültür A.Ş.’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda terörle ilgili bir çok suçtan yargılanan ve hüküm giyen tutuklu Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının satılmaya başlanması tepki gösterildi.

Konuyla alakalı sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan TGB Genel Başkan Yardımcısı Barış Demiralay "Önce Demirtaş tiyatrosu, sonra Demirtaş kitapları... Sıradaki faaliyet Demirtaş'ın heykelini dikmek mi? Selahattin Demirtaş 12 ayrı suçtan tutuklu. SUÇLARI: Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, terör propagandası, Cumhuriyeti, TSK ve EGM'yi alanen aşağılama vd... İstanbul Büyükşehir Belediyesi derhal bu hatadan dönmelidir. İstanbul Kitapçısı'nın raflarından terörist Demirtaş'ın kitapları indirilmelidir. Öcalan'ın projesi HDP'nin, sırtını PKK/YPG'ye yaslayan yöneticisi Selahattin Demirtaş'ın "masalları" o raflarda duramaz!" dedi.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler