Terör Örgütü PKK'ya Kırsalda Ağır Darbe

Mehmetçik, 21 kırsal mahallede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon yaptı. Çok sayıda PKK'lı terörist ve iş birlikçisi etkisiz hale getirildi.

Terör Örgütü PKK'ya Kırsalda Ağır Darbe

Mehmetçik, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve iş birlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi amacıyla operasyon düzenledi. 

MEHMETÇİK SİVİLLERE ÇOK DİKKAT EDİYOR

Operasyon sırasında halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi için Lice'nin Arıklı, Güçlü, Uçarı, Ziyaret, Serince, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Çağdaş, Dibekköy, Yolçatı, Tepe, Budak, Sığınak, Kıyıköy, Dallıca ve Damar köyleri ile bağlı mezralarında saat 06.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı getirildiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu yasağa uyulmasının, vatandaşların can ve mal güvenliği bakımından önemi vurgulandı.

Kırsaldaki barınma alanlarına yönelik 10 bin 659 operasyonda 72 terörist etkisiz hale getirildi. 135 sığınak imha edilirken, 13 bin 372 adet mühimmat ve yaklaşık 4 ton yaşam malzemesi de ele geçirildi.

Tarih:
Diğer Haberler