Terör Partisi HDP’den İstanbul Sözleşmesi Çağrısı

Terör partisi HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İstanbul Sözleşmesi'ni gündeme alarak Türk yargısını hedef aldı.

Terör Partisi HDP’den İstanbul Sözleşmesi Çağrısı

Terör partisi HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, sadece kadınların katıldığı TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasında ağırlıklı olarak İstanbul Sözleşmesi'ne değinen Buldan “Bu iktidarı gönderir göndermez İstanbul Sözleşmesi'ni yeniden yürürlüğe koyacağız ve etkin bir biçimde uygulanmasını sağlayacağız” dedi.
4. Yargı Paketi'ni hedef alan Buldan, “Yargıyı kendi iktidarının hukuk bürosu haline getirenler yeni bir yargı paketiyle yine kadınları ve çocukları hedef aldılar, almaya da devam ediyorlar. Yeni yargı paketinde çocuk istismarında ve kadına yönelik suçlarda suçluya ceza vermek için şart getiriyorlar. Suçluyu cezalandırmamak için bin dereden su getirenler, yasama eliyle de faillere yol açmaya çalışıyorlar. Elmalı davası önümüzde duruyor, çocuklar vahşeti yaşamışlar fakat faillerin serbest olduğunu hepimiz biliyoruz” ifadesini kullandı.

AMAÇ İNSAN HAKLARI DEĞİL

İstanbul Sözleşmesi’nin amacı insan haklarını savunmak değildir. İnsan hakları düşmanlarını savunmaktır. Türkiye’ye uygulanmaya çalışan yaratıcı yıkıcılık projesinin en önemli aktörlerinden Pervin Buldan’ın amacı kargaşa, kaostan ibaret değildir. İstanbul Sözleşmesi’nin uygulamasını denetleyen kurul (GREVİO) Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsızlık duyan, Eren Bülbül’ün, Bedirhan bebeğin, Şenay Aybüke Yalçın’ın ve onlarca vatandaşımızın katili terör örgütü PKK’ya kalkan görevi gören bir rapor hazırlamıştır. Pervin Buldan’lar insan hakları için değil PKK’yı masumlaştırdığı için, yaratıcı yıkıcılık projesinin en önemli etkenlerinden biri olduğu için İstanbul Sözleşmesi’ne çağrı yapmaktadır.
Pervin Buldan’ın kurduğu hayaller çoktan suya düştü. Türk milletinin ayakları vatan toprağına basıyor. Bu yüzden kendi kanunlarımıza sarılacak ve kendi kanunlarımızı uygulayacağız, 6284’e sarılacağız.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler