Türk Gençliği 25 Aralık'ta Çalışan Gençlik Üreten Türkiye Kurultayında Buluşuyor

62 üniversite topluluğu Türkiye’yi içinde bulunduğu ekonomik zorluklardan çıkartacak yol haritasını açıklamak için Ankara’da buluştu.

Türk Gençliği 25 Aralık'ta Çalışan Gençlik Üreten Türkiye Kurultayında Buluşuyor

Türkiye’nin dört bir yanından üniversite toplulukları Türkiye’yi içinde bulunduğu ekonomik zorluklardan çıkartacak yol haritasını açıklamak için Ankara’da buluştu. 62 üniversite topluluğu, 25 Aralık 2021 tarihinde “Çalışan Gençlik Üreten Türkiye Kurultayı” yapacağını duyurdu.
Gençler, geleceği için kaygı duyan, üretmek, çalışmak, refah ve bolluğu artırmak, zenginlikleri paylaşmak, yarınlarını elleriyle kurmak isteyen herkesi yapacakları kurultaya davet etti.
‘’Çalışan Gençlik Üreten Türkiye Kurultayı’’ için çalışma yürütecek gençler üretici birlikleri, sendika ve meslek odası temsilcileri, milli sanayiciler ve Türkiye siyasetinin deneyimli isimleriyle buluşacak ve “Çalışan Gençlik Üreten Türkiye” için hangi adımların atılması gerektiğine karar verecek.

“TÜRK MİLLETİ ÜRETMEK, TÜRK GENÇLİĞİ ÇALIŞMAK İSTİYOR!”
62 üniversite topluluğu adına açıklamayı yapan Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı Esra Açıkyıldız ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorlukların 40 yıldır izlenen üretimden uzak, ithalata dayalı ve plansız politikaların sonucu olduğunu belirterek: “Ülkemiz ve milletimiz büyük ekonomik zorlukların içerisinde. Gençlik de geleceğine ilişkin, mesleğine ilişkin, Türkiye’nin ekonomisine ilişkin çeşitli sorunlarla karşı karşıya. Yaklaşık 40 yıldır üretimden uzak, plansız, sıcak para ve ithalata dayalı ekonomi politikaların izlenmesiyle bugünlere geldik. Fakat artık bu sistem işlemiyor. Türk Milleti üretmek, Türk Gençliği çalışmak istiyor. Biz üniversite öğrencileri olarak yarınlara güvenle bakmak, bilimsel, sanatsal, kültürel her alanda üretmek istiyoruz. Tarımdan sanayiye her sektörde emeğimizi milletimizin refahı için vermek istiyoruz.” dedi.

“SİYASİ VE ASKERİ ZAFERLERİMİZİ EKONOMİK ZAFERLERLE TAÇLANDIRACAĞIZ!”
Açıkyıldız, ülkemizin siyasal ve askeri zaferlerini ekonomik zaferlerle taçlandırmak için atılması gereken adımları şu sözlerle vurguladı:
“Emperyalizmin ülkemize yönelik saldırılarına karşı verdiğimiz mücadeleyle vatan bütünlüğümüzü koruduk, terör örgütlerini ezdik geçtik. Şimdi Ulu Önderimiz Atatürk’ün dediği gibi “siyasal ve askeri zaferlerimizi ekonomik zaferlerle taçlandırma” zamanı.
Şimdi üretim, yatırım, tasarruf ve istihdam politikasıyla ülkemizi kalkındırma zamanı. Bu noktada üstünlüklerimiz fazlasıyla var. Bereketli topraklar üzerindeyiz. Yerin altından üstüne her şeyiyle taşı toprağı altın cennet vatanımızın olanakları üretim potansiyelimizi ortaya koyuyor.”

“TÜRK GENÇLİĞİ ZORLUKLARI GÖĞÜSLEMEK İÇİN GÖREVLERE HAZIR!”
Ekonomik Kurtuluş Savaşının zaferi için Türk gençliğinin görevlere hazır olduğunu belirten Esra Açıkyıldız, üretim istihdam seferberliğinin Türk gençliğine çalışma alanı yaratılmasıyla mümkün olacağını söyledi.
“Bereketli topraklarımızı değerlendirecek gücümüz de var. Çünkü biz varız. Gençlik, yetenekleri ve heyecanı ile bir ülkenin üstünlüğüdür. Türkiye nüfusunun %25’ini oluşturan biz gençler ülkemizin en dinamik kuvvetiyiz.Sayın Cumhurbaşkanımızın “Ekonomik Kurtuluş Savaşı” verdiğimizi ilan ettiği koşullarda Türk gençliği olarak üretim ve istihdam seferberliğiyle zorlukları göğüslemeye hazırız.Unutmamalıyız ki seferber edilmeyen ekonomi, seferberlikten yoksun ordudur. Üretim ve istihdam seferberliği Türk gençliğine çalışma alanları yaratılmasıyla mümkündür..”

“ÜRETEN, REFAH VE BOLLUK İÇİNDE OLAN BİR TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ!”
Türk gençliğine çağrıda bulunan Esra Açıkyıldız; üreten, refah ve bolluk içinde olan bir Türkiye için herkesi göreve çağırdı. Tüm üniversite topluluklarını, Aralık ayı boyunca üniversitelerde gerçekleştirilecek etkinliklerle ekonomik zorluklara çözüm yolu bulmaya davet etti.
“ Geleceği için kaygı duyan, üretmek, çalışmak, refah ve bolluğu arttırmak, zenginlikleri paylaşmak, yarınlarını elleriyle kurmak isteyen herkese çağrımızdır!
Gelin hep birlikte, geleceğimizi ilgilendiren üretim ve istihdam sorunlarını tartışalım ve çözüm yolları arayalım  Üniversite toplulukları olarak, ekonomik sorunlardan rahatsız olan tüm üniversite topluluklarını ve arkadaşlarımızı Aralık ayı boyunca üniversitelerimizde yapacağımız etkinliklerle çözüm yollarını beraber aramaya, “Çalışan Gençlik Üreten Türkiye” için hangi adımların atılması gerektiğine karar vermeye çağırıyoruz.”

“ÇALIŞAN GENÇLİK, ÜRETEN TÜRKİYE KURULTAYINDA BULUŞALIM”
“Biz gençler önümüzdeki sorunları ülkemizin üretici birlikleri, sendika ve meslek odası temsilcileri, milli sanayicileri ve Türkiye siyasetinin deneyimli isimleriyle birlikte tartışarak çözüm önerilerimizi geliştirmek için 25 Aralık 2021’de Ankara’da “Çalışan Gençlik Üreten Türkiye Kurultayı”nda buluşalım.”

tgb.gen.tr

 

Tarih:
Diğer Haberler