Çuval Eylemlerimiz İran'da Belgesel Oldu

Dünya çapında ses getiren Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiğimiz eylemler İran’da 'Çuvallanan Akbabalar' adıyla belgesel oldu.

Çuval Eylemlerimiz İran'da Belgesel Oldu

Dünya çapında büyük ses getiren Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiğimiz eylemler İran’da belgesel oldu.

İran Devlet Televizyonu'nda yayınlanacak belgeselin tanıtım toplantısı ise İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleştirirdi.

Fars Haber Ajansı'nda gerçekleşen tanıtım toplantısına, çuval eylemlerinden yargılanan eski TGB yöneticisi ve Ulusal Kanal İran Temsilcisi Yakup Aslan da katıldı.

Muhsin Erdestani Rüstemi tarafından çekilen “Çuvallanan Akbabalar” belgeselinde Türk gençliğinin anti-emperyalist geleneğinin kökleri ve gerçekleştirilen çuval eylemleri anlatıldı.

Belgeselde, 6. Filo'nun denize dökülmesi eylemlerinde 68 gençlik hareketinin lideri Doğu Perinçek, eski TGB Genel Başkanları Mustafa İlker Yücel ve Çağdaş Cengiz’in yanı TGB Genel Başkan Yardımcısı Yadigar Özen ve Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı da yer aldı.

Konuşmacılar özel gösterimin ardından izleyicilerin sorularını yanıtladı.

Belgeselin yönetmeni Muhsin Erdestani Rüstemi, "Çuvallanan Akbabalar" belgeselinin mazlum milletlerin emperyalizmle mücadelede birleşmesi amacı ile çekildiğine vurgu yaptı.

"Çuvallanan Akbabalar" belgeselinin anti-emperyalist dünya gençliğine ilham veren bir yapıt olduğuna dikkat çeken Yakup Aslan da emperyalizmin birleşen bölge gençlerinin karşısında kazanma şansının olmadığını söyledi.

Çuval Eylemlerinin İran'da Çekilen Belgeseli "Çuvallanan Akbabalar"ın Fragmanı

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler