Rusya Savunma Bakanlığı: Suriye’de ABD Destekli Örgütler Birbiriyle Çatıştı

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan Oleg Juravlyev, Suriye’de ABD’nin kontrolündeki örgütler arasında çatışma meydana geldiğini bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı: Suriye’de ABD Destekli Örgütler Birbiriyle Çatıştı

Rusya Savunma Bakanlığı Suriye’de Çatışan Tarafları Uzlaştırma Merkezi Yöneticisi Oleg Juravlyev, Suriye’de ABD’nin kontrolündeki terör örgütleri arasında çatışma meydana geldiğini bildirdi.

Juravlyev, yaptığı açıklamada, 13 Nisan’ı 14 Nisan’a bağlayan gece, Rukban kampının bulunduğu bölgedeki ABD ordusuna ait üsse yetiştirilen yasa dışı silahlı grupların Tanif bölgesinden çıkma girişiminde bulunduğunu belirtti.

Bu esnada, militanlara ABD’nin kontrolündeki radikal grupların saldırdığını aktaran Juravlyev, çıkan çatışma sonucunda militanlara ait 3 pikabın imha olduğunu ve kaçabilen 27 kişinin şu anda Suriye'nin elinde olduğunu bildirdi. Juravlyev, “Teslim olan militanlar, ABD’li eğitmenlerin kendilerini petrol tesisleri ve ulaşım altyapılarına sabotaj gerçekleştirmek, Suriye yönetiminin kontrolü altındaki bölgelerde terör eylemleri düzenlemek için yetiştirdiği bilgisini verdiler.” ifadelerini kullandı.

Juravlyev, ayrıca 27 militanın Batı üretimi el bombaları ve yüksek kalibreli silahları teslim ettiğini, militanların kendilerine Amerikalıların silah ve otomobil verdiğini ifade ettiğini de kaydetti.

Tarih:
Diğer Haberler