Diyarbakır Anneleri TGB Amiral Soner Polat Korosunu Dinledi

TGB Amiral Soner Polat Korosunun düzenlediği Türkiye'nin Birliğine Adanan Ezgiler Konseri'ni Diyarbakır Anneleri de dinledi.

Diyarbakır Anneleri TGB Amiral Soner Polat Korosunu Dinledi

Türkiye Gençlik Birliği İstanbul’un oluşturduğu Amiral Soner Polat Korosunun düzenlediği “Türkiye’nin Birliği’ne Adanmış Ezgiler Konseri” dün akşam Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evinde gerçekleşti. Vatanseverler türkülerini Türkiye’nin birliği için söyledi.

Diyarbakır Anneleri de Amiral Soner Polat Korosuna Eşlik Etti

HDP Diyarbakır il binası önünde 100 günü aşkın bir sürede vatan ve evlat nöbeti tutan kahraman anneler de Türkiye’nin Birliğine Adanmış Ezgiler Konserine katıldı. Evlatları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Fatma ve Ümmühan anneler, Amiral Soner Polat korosuna eşlik etti. Annelerin ismi salonda anons edildiğinde tüm salon ayağa kalkarak annelerin mücadelesini alkışladı.

Gülsen Tuncer Kuvayı Milliye Destanını Okudu

Geceye katkı sunan bir diğer isimse Sanatçı Gülsen Tuncer oldu. Değerli sanatçı, Nazım Hikmet’in Kuvayı Milliye Destanını okudu.

Soner Polat Türkiye’nin Geleceğine Kılavuzluk Ediyor

Konserde konuşan TGB İstanbul İl Başkanı Şafak Erdem şunları söyledi:

“Öncelik koromuza adını veren Amiral Soner Polat’ı engin birikimiyle bize öğrettikleri değerlerle saygıyla sevgiyle anıyoruz. Amiralimiz Bütün ömrü boyunca hem TSK’ya verdiği hizmetle hem de Ergenekon, Balyoz davaları milli kuvvetleri tasfiye edilmesine karşı verdiği mücadeleyle herkese yol gösterdi. Bizlere verdiği değer, bizlere verdiği cesaret TGB için her zaman bir güç kaynağı oldu. Onunla birlikte çalışma fırsatı yakalamış gençler olarak onun kişiliğini, mücadelesini hiçbir zaman hatırımızdan çıkartmayacağız. Soner Polat bugün Türkiye’nin mücadelesinde yaşayacaktır. Türkiye’nin yarınlarına kılavuzluk etmektedir. Bu geceyi kendini Türkiye’nin birliğine adayan insanlarımıza ve şehitlerimize atfediyoruz. Doğu illerimizde Türkiye’yi bölmek isteyen emperyalistlere ve terör örgütlerine karşı eğitim mücadelesi veren öğretmenlerimize atfediyoruz. Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de ülkemizi korumak için canla başla mücadele eden vatanımızın kapılarını düşmana kapatan Mehmetçiğimize atfediyoruz. Evlatları ve vatanları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 100 günü aşkındır mücadele veren annelerimize ithaf ediyoruz.”

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler