"Gençlerin Oyu Buraya" kampanyası başladı!

İnternet sitemize girerek sorunlarını, ne istediğini, nasıl bir cumhurbaşkanı talep ettiğini ve hayalindeki Türkiye'yi yazabilirsin.

"Gençlerin Oyu Buraya" kampanyası başladı!

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) dün geniş katılımlı bir basın toplantısıyla seçim öncesindeki yol haritalarını ve gençliğin taleplerini açıkladı. Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında açıklamayı TGB Genel Başkanı Kayahan Çetin okudu.

Bugünlerde tarihin yeni sayfalarının yazıldığına dikkat çeken Çetin, 2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin de en önemli karar anlarından bir tanesi olacağını söyledi.

 

Çetin “Herkes planlarını 2023 seçimine göre yapıyor; hatta vatanımızı dört bir yandan silahlarıyla, üsleriyle, teröristleriyle kuşatan ABD ve İsrail 2023 seçimleri için en önemli yayın organlarından 'kanlı senaryolar', 'kundaklamalar', 'çatışmalar' vadediyor. Bize sınırlarımızdan doğrulttuğu namluların gerçek anlamını bir kez daha hatırlatıyor.” dedi.

Son günlerde partilerin, anket şirketlerinin, yayınların gözü gençliğin oylarında. Özellikle de ilk kez oy kullanacakların... Çetin de buna dikkat çekiyor:

“Dünyanın emperyalist zalimleri de mazlum ve gelişen dünya da Türkiye’yi ve mücadelesini izliyor. Bu mücadelenin verilmesinde bugün en önemli kuvvet gençliktir! 2023 Seçimlerinde 6.5 milyon genç ilk kez oy kullanacak. 15 milyona yakın genç sandığa gidecek. Bu yüzden sonu gelen bu bozuk sistemin siyasetçileri kaygı içinde. Bize bugüne kadar Atlantik sistemine bağlanarak parçalanmayı, bölünmeyi, üretimsizliği, işsizliği, pahalılığı, geleceksizliği dayatan sistemin sahipleri telaş içinde!”

 

 

'VAATLER GIRLA!'
Gençlerin oyunu avlama turlarının başladığını söyleyen Kayahan Çetin “Vaatler gırla gidiyor... İnternet, araba, yardımlar, krediler, pasaportlar… Gençleri avlayacaklarını düşündükleri vaatleri sıralayıp duruyorlar.” dedi.

2018 seçimlerinden bu yana, Meclis koltuklarındaki sistem partilerinin vekillerinin gençlerin sesini duymadığını anlatan Çetin “Gençlik adına konuşmayı bırakın. Eğer gençliğin günleri gelmişse, gençlik sözünü söylecekse düzen değişecek demektir!” diye konuştu.

Çetin daha sonra gençliğin tavrını ve taleplerini dile getirdi: “Cumhuriyetimizin 100. yılında, milletimizin büyük kararında biz de varız! 2023 seçimlerinde gençliğin Türkiye’sini inşa edecek seçeneği beraber büyütmeye hazırız. Kimiz biz? Biz Türkiye'nin aydınlık geleceğinin sahibi Türk gençliğiyiz.

 

'SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIZ'
“Biz; üzerimize yapıştırılmaya çalışılan her türlü kimliğin ve etiketin dışında, en güçlü ortak paydamızla: Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni emanet ettiği Türk gençliğiyiz. Ülkemiz ve geleceğimiz için sorumluluk almaya hazırız. Üreten ve bağımsız bir Türkiye'nin her karışında milletimize ve vatanımıza mutlulukla emek vermeye, terimizi dökmeye, bilim yapmaya, ülkemizi kalkındırmaya, üretmeye, yeniyi yaratmaya hazırız.

 

 

'SICAK PARA DİLENENLERE OY YOK'
“Gençlerin oyu;

“Türk gencini işsiz, Türkiye’yi üretimsiz bırakanlara, ABD’den, İngiltere’den sıcak para dilenenlere değil; planlı ve kamucu bir ekonomiyle hiçbir genç işsiz kalmayacak, yatırım ve üretimde ayağa kalkacağız, herkese iş diyenlere!

“Üniversiteye adım attığında başını sokacak yurdu olmayan, KYK kredisi adı altında kendi devletine borçlandırılan, hayata o borçlarla başlayan öğrenciler yaratanlara değil; devlet öğrencisine ücretsiz barınma ve ulaşım sağlar, kültür ve sanata, spora kolay erişimini sağlar, üniversite bir boşluğun ortasına dikilmiş binadan ibaret değildir, bunları sağlayacaksa üniversitedir diyenlere!

“Sadaka ve borç değil ihtiyacı olan herkese burs diyenlere!

 

'MESLEK KAZANDIRANA...'
“Sen üniversite oku, kendini bir şekilde üniversiteye at, sonra ne yaparsan yap diyenlere değil; meslek kazandıran bir eğitim sistemi kurulacak, üretimle eğitim beraber planlanacak, herkes yeteneğine göre meslek kazanacak ve eğitimini aldığı mesleği yapacak diyenlere!

 

'TORPİLE KARŞI LİYAKAT'
“Devletin malı deniz yemeyen keriz diyenlere, ihale paylaşanlara değil, belediyede torpilsiz kimse olmaz diyenlere değil, adrese teslim atama yapanlara, Ankara’da dayın var mı diyenlere değil; atamada ve yönetimde liyakat diyenlere! Torpil düzenine son diyenlere! Rant değil üretim diyenlere!

“Eğitim de bir sektördür, lisede ve üniversite parası ödenmeyen hizmet olmaz diyenlere değil; her kademede gerçekten parasız eğitim diyenlere!

 

'BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EDENE...'
“Uyuşturucuyu bitirmek için sigara ve alkolü ucuzlatacağız türünden zırvalara değil; uyuşturucunun her türlüsünü gençliği seferber ederek bu topraklardan söküp atacağız, Türk gençliğini bağımlı yaptırmayacağız, hayata bağlayacağız diyenlere.

“Gençliği Batı özentisi, LGBT aktivisti, değerlerinden ve kültüründen kopmuş bir kalıba sıkıştırmaya çalışanlara değil; milli kültür ve milli eğitimi gözbebeği gibi koruyacak ve emperyalist, yozlaşmış kültüre karşı ayağa kaldıracak olanlara.

“Üniversite enflasyonu yaratanlara, tabela üniversiteleri açıp diplomalı işsizler yetiştirenlere, Türk gençliğini atanamayanlar sınıfına sokanlara değil; milli, bilimsel, üreten ve Türkiye’nin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarına göre seferber olan üniversiteler olmalı diyenlere.

“Gençlerin oyu Türkiye’yi tehdit eden ABD ve İsrail tehdidine, onların Türkiye için yazdığı kanlı kargaşa senaryolarına, Türkiye’yi kuşatan NATO’ya, onların kuklası PKK ve FETÖ terör örgütlerine, meclisteki piyonları HDP’ye karşı tavrı, duruşu net olanlara, Diyarbakır anneleriyle omuz omuza HDP kapatılsın, PKK’nın kökü kazınsın diyenlere!

“Komşularımızla ve dostlarımızla el ele verip, bu kuşatmadan, bu tehditten kurtulacağız diyenlere!

“Ve en önemlisi: Gençlik yönetimde söz sahibi, sorumluluk ve yetki sahibi olacak diyenlere. Gençlerin oyu Türkiye’yi, Meclis'i gençleştirecek olanlara.”

 

‘GENÇLERİN OYU BURAYA’ KAMPANYASI BAŞLADI
Kayahan Çetin, kampanyalarını şöyle anlattı: “Gençlerin oyu buraya diyoruz! Nereye sorusunun cevabını hep beraber verelim. Gençlerin kurtulmak istediği engellerini, çözmek istediği sorunlarını, hayallerini, özlemlerini bir program haline getirmeye, 2023 seçimlerinde bir seçenek haline getirmeye hazırız ve bugün ilk adımı atıyoruz. 2023 seçimlerinde, o sandıkta o pusulada bizim seçeneğimiz de olacak. genclerinoyu.com internet sitemizi hazırladık. Bu site aracılığıyla milyonlarca genç kendi hayalindeki Türkiye’yi, değiştirmek istediklerini, hedeflerini, özlemlerini, nasıl bir Cumhurbaşkanı istediğini, nasıl bir meclis istediğini, gençlerin hangi sorunlarla, sistemin hangi yükleriyle karşı karşıya olduğunu paylaşabilir. Ve kendisi gibi aynı programı, aynı ilkeleri, aynı özlemleri paylaşan gençlerle bir araya gelebilir. Bir araya gelme zamanıdır. Bir araya geleceğiz. Hem hayallerimizin Türkiye’sini hem de 2023 seçimlerindeki seçeneğimizi beraber konuşacağız, beraber büyüteceğiz.”

 

18 ŞUBAT'TA TGB’YE BAKIN
“Dünya Asya Çağı’na girdi, Atlantik ve Batı sistemi yaşlandı. Artık Asya Çağı’nda gençleşme zamanı. Hegemonyacılığa karşı paylaşmacı, üretimci ve eşit yepyeni bir Asya uygarlığı doğarken, gençliğin Türkiye’nin önünde yürümesinin tam zamanıdır. O zaman 2023 seçimlerinde biz de varız diyoruz, gençliğin programını ve bu programın seçeneğini ilmek ilmek örmek için ilk adımı atıyoruz. Türkiye de Türk gençliği de seçeneksiz değildir. Sistem bitmiştir, artık yeni bir yol açma zamanı gelmiştir.

“Bu yürüteceğimiz kampanyanın sonuçlarını, gençliğin hangi programda birleştiğini ve nasıl bir Cumhurbaşkanı adayı istediğini tüm Türkiye’ye 18 Şubat Cumartesi günü İstanbul’da ilan edeceğiz ve sistemin seçenekleri varsa, Türk gençliğinin ve Türk milletinin seçeneği de burada diyeceğiz. “Herkes 18 Şubat günü İstanbul’a baksın, hepimize başarılar.”

https://genclerinoyu.com

Tarih:
Diğer Haberler