PKK'dan Kaçıp TGB'ye Üye Olan Mustafa Biçer Ulusal Kanal'a Konuştu

"Diğer kardeşlerimiz de kandırılmasın diye onlara bu yolda destek çıkacağız."

PKK'dan Kaçıp TGB'ye Üye Olan Mustafa Biçer Ulusal Kanal'a Konuştu

Evlat nöbetinin öncülerinden Ayşegül Biçer'in terör örgütünden kaçan oğlu Mustafa Biçer, örgüt içerisinde yaşadıklarını anlattı. PKK'nın finans kaynağının HDP olduğunu belirten Biçer, 'HDP PKK'ya militan gönderiyor, kapatılmalıdır' dedi.

 

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan vatan ve evlat nöbetinin öncülerinden olan Ayşegül Biçer’in oğlu Mustafa Biçer Ulusal Kanal ekranlarında başından geçenleri anlattı.

'PKK'nın elinden kurtulup TGB'ye neden üye oldun?'
sorusuna cevap veren Mustafa Biçer:

"Diğer kardeşlerimiz de kandırılmasın, terör örgütü PKK'ya zorla katılmasın diye onlara bu yolda destek çıkacağız."

Ayrıca Mustafa Biçer şunları söyledi:
“Urfa'da evinde kaldığımız kişi kendini korucu başı olarak tanıttı. 'İşte devletin korucu başıyım ama bu işi parayla yapıyorum' dedi. Suriye tarafından gelen 2 kaçakçı bizi zorla Tel Abyad bölgesine geçirdi”

‘BENİM GİBİ PKK'YA İNANMAYAN ÇOK KİŞİ VAR’

“PKK terör örgütü, ideolojik eğitimlerle mensuplarının beynine kirli şeyler sokmaya çalışıyor. Örgütten kaçışlar çoğaldığından dolayı telefon ve Türk kanalların izlenmesi yasaklandı. Ama benim gibi örgüte inanmayan bir çok kişi var”

‘HDP İL BİNASINDA TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILMIŞLAR’
“PKK terör örgütünde kaldığım süre içerisinde birçok kişiyi gördüm. Bu kişiler HDP il binalarına gitmişler, Bazıları gittikleri HDP il binasından PKK'ya katılmışlar”

‘AMERİKAN ASKERLERİ EĞİTİM VERİYOR’
“Ben terör örgütü içinde Çinli gördüm, Alman gördüm, İngiliz, Amerikan militan gördüm. Hatta bizzat Amerikan askerleri PKK'nın bir birimine eğitim, cephane, lojistik veriyor”

‘PKK'NIN FİNANS KAYNAĞI HDP’
“PKK'nın finansal kaynağını HDP Türkiye'den gönderiyor. HDP, esnaftan haraç keserek PKK'nın finansını sağlıyor”

‘SOFİ NURETTİN ZORLA SÖYLETTİ’
Ailem televizyona çıktıktan sonra, zorla PKK'nın medyasında televizyona çıkarıldım. Aileme karşı, devlete karşı konuşturuldum. Bunları söylememi de Sofi Nurettin istedi

‘BAHOZ ERDAL: KOBANİ DE GİDERSE PKK'NIN TASFİYESİ SÖZ KONUSU OLACAK’
“Bahoz Erdal'ın bulunduğu bir toplantıda bulundum. Bahoz Erdal, 'Afrin, Tel Abyad elimizden gitti. Kobani de elimizden giderse terör örgütü PKK'nın tasfiyesi söz konusu olacaktır' dedi”

‘TESLİM OLUN’
"Türkiye sınırından girdiğimden itibaren çok güzel karşılandık. PKK'da bize, 'Teslim olursanız size işkence yaparlar, devlet sizi ajanlaştırır' diyorlardı. PKK'ya inanmayın, gelin Türkiye Cumhuriyeti'ne teslim olun"

‘PYD İLE PKK BİRDİR’
"Tabi ki PYD ile PKK birdir. Hatta PKK dağda tükenmiş durumda, hareket edemiyor. Onun için PYD, PKK'ya Suriye'den destek gönderiyor"
“Teslim olduk devletimizin şefkatli ellerine, bundan sonra diğer kardeşlerimiz de kandırılmasın, onlar da örgüte aldanmasın diye bir yola çıktık”
“Bahoz Erdal'ı en son 2020 yılının ortalarında gördüm. Barış Pınarı harekatından sonra PKK, çöküş başladığı için Bahoz Erdal'ı Suriye'ye gönderdi. Şu anda Suriye yönetiminde birinci sırada Bahoz Erdal yer alıyor”
“Bundan sonra ilk yapacağım şey askere gitmektir. 3 yıl boyunca PKK tarafından kandırıldık, onlara hizmet ettik. Bundan sonra devletimize hizmet etmek istiyorum”

‘HDP KAPATILMALIDIR’
“HDP PKK'ya militan gönderiyor, kapatılmalıdır. Hatta Selahattin Demirtaş, ''Kazanırsak Apo'nun heykelini dikeceğiz'' diyordu. HDP'nin kapatılması için bundan daha açık ve net bir söz olamaz.”

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler