TGB Diyarbakır’dan CHP'nin FETÖ ve PKK'yı Kurtarma Planına Geçit Yok!

Diyarbakır İl Örgütümüz, CHP'nin "KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz” etkinliğine karşı basın açıklaması yaptı.

TGB Diyarbakır’dan CHP'nin FETÖ ve PKK'yı Kurtarma Planına Geçit Yok!

TGB DİYARBAKIR’DAN CHP'NİN FETÖ VE PKK'YI KURTARMA PLANINA GEÇİT YOK!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), FETÖ ve PKK iltisakı nedeniyle KHK ile görevinden uzaklaştırılan kişileri yeniden görevlerine döndürmek için başlattığı “KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz” etkinliğine karşı Diyarbakır örgütümüz basın açıklaması yaptı.

“KHK’LILAR İŞE İADE EDİLSİN DEMEK FETÖ’YÜ, PKK’YI DEVLETE GERİ ALALIM DEMEKTİR”

Diyarbakır İl Temsilcimiz Ahmet Aydın yaptığı açıklamada, KHK’lıların görevine iade edilmesini FETÖ’yü ve PKK’yı yeniden devletin kademelerinde görevlendirmek olarak değerlendirerek şunları ifade etti: “ ‘KHK Mağdurlarıyla Buluşuyoruz’ adı altında PKK ve FETÖ’yü kurtarma planları yapılan salonun önündeyiz. Bu planların baş aktörü CHP’ye sesleniyoruz: PKK’yı da FETÖ’yü de kurtaramazsınız. FETÖ ve PKK bağlantısı nedeniyle KHK ile görevinden uzaklaştırılanları devlete döndürmezsiniz. KHK’lılar işe iade edilsin demek FETÖ’yü, PKK’yı devlete geri alalım demektir.

“KHK’LILARI OKULLARIMIZDAN TANIYORUZ”

Biz ‘KHK zulmü’ adı altında kurtarmaya çalıştığınız FETÖ’yü üniversitelerimizden ve liselerimizden biliyoruz. Onları, Atatürk’e savaş açmalarından, vatansever öğrencileri engellemelerinden biliyoruz. Biz kurtarmaya çalıştığınız KHK’lı hocaları üniversitelerimizden tanıyoruz. Onları üniversitelerimizde PKK marşları okunduğunda alkış tutmalarından, terörist başının posterlerini asanlara göz yummalarından biliyoruz. Kılıçdaroğlu’nun cezaevlerinden çıkaracağım dediği 130 bin kişi işte bunlardır. “KHK buluşmaları” FETÖ’yü, PKK’yı yeniden okullarımıza, akademiye sokma planıdır.

FETÖ VE PKK’YI KURTARMAYA ÇALIŞANLAR, ŞEHİTLERİMİZDEN UTANIN

O, FETÖ ve PKK dostu akademisyenlerin, KHK’lıların üniversitelerimizde, liselerimizde, ordumuzda, yargımızda, devletimizde yeri yoktur.
Ne Diyarbakır’da ne başka bir şehrimizde, üniversitelerimizde FETÖ’ye göz açtırmayacağız, PKK’ya göz açtırmayacağız. Bu salonda etkinliğe katılacaklara sesleniyoruz; salona girerken PKK ve FETÖ’nün haince, kalleşçe şehit ettiği Songül Yakut’un, Ömer Halisdemir’in, Aydoğan Aydın’ın fotoğraflarına iyi baksınlar onlardan utanmadan bu etkinliği nasıl yapacaksınız?
CHP’nin gücü PKK ve FETÖ terör örgütlerini kurtarmaya yetmez! İçerisinde bulunduğunuz hıyanet sürecinden vazgeçin. PKK ve FETÖ’yü kurtarma planları yapanlar, teröre kalkan olanlar karşılarında Türk gençliğini bulurlar!”

İZİN VERMYECEĞİZ

Terör örgütlerini kurtarmaya çalışanların sonu PKK ve FETÖ’yle bir olur. Türk gençliği olarak teröristleri aklamaya çalışanlara izin vermeyeceğiz!

Tarih:
Diğer Haberler